reklamı kapat

POPÜLER

Sony Ericsson’dan üç yeni Android’li telefon

Sony Ericsson, Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress’in ilk gününde Xperia serisine ait üç yeni Android’li akıllı telefon tanıttı. Oldukça uzun zamandır beklediğimiz ve hakkında birçok haber yaptığımız Xperia Play, bu telefonların en dikkat çekenlerinin başında geliyor. Play’e ait birçok fotoğraf, video ve geniş bir teknik özellikler listesi mevcut. Tanıtılan telefonların ikincisi kayar klavyeli Xperia Pro. Pro, yumuşak hatlı tasarımı ve yazım kolaylığı sunan QWERTY klavyesiyle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Tanıtılan son akıllı telefon ise oldukça iyi teknik özelliklere sahip başarılı bir mobil iletişim cihazı olan Xperia Neo.

Sony Ericsson Xperia Play

Üzerine özenle eğildiğimiz cihazların başında gelen Sony’nin PlayStation’lı telefonu Xperia Play’in birçok teknik özelliği zaten biliniyordu. Ancak artık tüm liste elimizde. Xperia Play, Android işletim sisteminin telefonlara özel son sürümü 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanıyor. 1 GHz Snapdragon işlemciye sahip ve ekran kartı olarak Quallcom Adreno 205 kullanan Xperia Play, tamamen oyun odaklı bir telefon olduğu için ekranı da bu deneyimi en iyi şekilde yaşatmayı amaçlayan özelliklere sahip. 854×480 çözünürlük sunan ve çoklu dokunmayı algılayan 4 inç büyüklüğündeki LCD ekran, 60fps video oynatabiliyor. Xperia Play’in pili tek bir oyun seansında 5 saat 35 dakikaya kadar dayanıyor. Tüm bunların yanında GSM, CDMA ve EV-DO şebekelerini destekleyen cihaz; LED flaşlı, otofokuslu 5 megapiksel kameraya, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısına ve Sony Ericsson’un kendine has Timescape arayüzüne sahip.

Sony Ericsson Xperia Play

Xperia Play, beraberinde bir sürü oyun da getiriyor. Şu an için adı açıklanmayan ve yalnızca ‘efsanevi’ olduğu söylenen bir PSOne oyununun yanı sıra Android işletim sistemine özel Asphalt 6, The Sims 3 ve Tetris gibi oyunlar cihaza ön yüklü olarak geliyor. Yerel ağ bağlantısı kullanarak iki cihaz arasında oyun oynanabileceği gibi Wi-Fi hotspot teknolojisi kullanılarak da karşılıklı oyun oynamak mümkün. Avrupa’da mart ayı içinde piyasaya çıkacak olan cihaz, bu tarihten biraz daha sonra Amerikan pazarına da sunulacak.

Sony Ericsson Xperia Play
Sony Ericsson Xperia Play
Sony Ericsson Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Pro ile ilgili detayları görmek için lütfen ikinci sayfaya geçiniz.