reklamı kapat

POPÜLER

Sony NGP’nin piyasaya çıkışı gecikmeyecek

Geçtiğimiz ay Japonya’da meydana gelen 9 büyüklüğündeki deprem ve neden olduğu tsunami Japonya’da fabrikaları bulunan birçok elektronik firmasının üretimlerinin aksamasına, sevkiyatlarının gecikmesine neden oldu. Yeni nesil taşınabilir oyun konsolu NGP‘yi yıl sonuna kadar Asya, Avrupa ve Amerika pazarına sunmayı planlayan Sony‘nin de deprem nedeniyle bu planını revize etmek durumunda kaldığı söyleniyordu. Bloomberg’in haberine göre Sony yıl sonuna kadar yalnızca bir bölgede NGP’yi piyasaya sürebilecekti. Sony Computer Entertainment’in Amerika başkanı Jack Tretton yaptığı açıklamayla bunu doğruladı ancak ilk bölgenin neresi olacağına dair bilgi vermedi. Tretton aynı zamanda bu gecikmenin oyun geliştiricilere yazılımlarını tamamlayabilmeleri için daha çok zaman vermesini umduğunu da söyledi. Ancak tüm bu gelişmeler Japon The Nikkei gazetesi tarafından yalanlandı.

Sony Computer Entertainment’in sözcüsü Satoshi Fukuoka gazetinin sorularını yanıtladı ve 11 Mart tarihindeki depremden ötürü NGP’nin piyasaya çıkışının 2012’ye ertelenmeyeceğini söyledi. Fukuoka aynı zamanda cihazın, belirlenen pazarlarda yıl içinde adım adım piyasaya çıkacağını da belirtti.

Ocak ayında Sony yetkililerinden Kazau Hirai cihazın tanıtımını yapmış ve PS3 gücünde ve taşınabilir olan NGP’nin makul bir fiyat aralığında piyasaya çıkacağını söylemişti. NGP’yle eş zamanlı olarak indirilebilir oyunların da çıkması bekleniyor.

YORUMLAR