reklamı kapat

POPÜLER

35 mm’yle dijital devrim

Dijital makineler ne kadar gelişmiş teknolojilere sahip olursa olsun, analog makinelerin görüntü kalitesine halen ulaşamadıkları bir gerçek. “Çok yaşa analog” diyenleri ve eski analog makinelerinden vazgeçemeyip de dijital hayatın getirdiği kolaylıları da elinin tersiyle itemeyenleri düşünerek RE-35 tarafından tasarlanan bu ürün, birçoklarının tercihi olacak.
Analog makinenin film yuvasına yerleştirilen filmlerle aynı boyutlarda tasarlanan bu dijital kartuş, 35 mm’lik her makineyle uyumlu. Kartuşu takın, ISO’yu 400’e ayarlayın ve 35 mm’lik makineniz yüksek kalitede dijital görüntüler yakalasın.
RE-35 dijital kartuş
RE-35, görüntüleri, yüksek boyutlu jpg ve RAW olarak dahili hafızasında saklayabiliyor. Bilgisayara USB ile bağlanarak görüntüleri aktarıyor ve kartuşu şarj edebiliyorsunuz. RE-35; 4, 8 ve 12 megapiksellik çözünürlük seçeneklerine sahip olarak tasarladığı dijital kartuşunu henüz tamamlayıp da piyasaya sunmamış. Zamanlamayla ilgili ulaşabildiğimiz tek bilgi ise bu senenin sonlarına doğru RE-35’i raflarda bulabileceğimiz yönünde. Gerçi bu havada kalmış bilgiler silsilesi pek de güven vermiyor; kendimizi hemen kaptırmayalım.

Önemli not: Tahmin edileceği üzere ürünün aslında Nisan 1 şakası olduğu açıklandı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“35 mm’yle dijital devrim” için 3 cevap

 1. Bart dedi ki:

  Siz de buna inandınız? 🙂

 2. Volkan YILMAZ dedi ki:

  “Gerçi bu havada kalmış bilgiler silsilesi pek de güven vermiyor; kendimizi hemen kaptırmayalım.” haberin özeti bu aslında. Yakında Nisan 1 şakası olduğu bile açıklanabilir.

  Güncelleme: Beklenen haber geldi ve 1 Nisan şakası olduğu açıklandı 🙂

 3. iMania dedi ki:

  zaten 1 nisan şakası

  THANK YOU FOR
  YOUR INTEREST IN RE-35.

  SOME GOOD NEWS:

  The feedback to Re-35 has truly been overwhelming. It seems Re-35 really addresses a need and people worldwide can’t seem to wait to get their hands on our “product”.

  THE BAD NEWS:

  Some things are to good to be true!

  Re-35 does not really exist. We (the design company Rogge & Pott) created Re-35 as an exercise in identity-design. We invented the “product” because it was something, that we had wished for for a long time (as many others).
  We launched the website and sent out “press releases” on April first – thinking, that the date would make clear, that Re35 is just wishful thinking – a classic April Fools Prank!

  A lot of people didn’t hear about Re-35 until after April first, so we added this disclaimer

  HOWEVER:

  All this attention Re35 ist getting might actually be good for something. It proves, that there is a gigantic community of photographers with analog equipment out there that is desperately waiting for a product like this to come along- and we are looking into the possibilities.

  We hope there are no hard feelings
  and that you are not too disappointed.

  And thanks for all the positve feedback!

  Cheers from Germany.

  Henning Rogge

  Rogge & Pott GbR

  Eppendorfer Weg 95a
  20259 Hamburg

  Telefon: +49 40 48401180
  Telefax: +49 40 48401189

  E-Mail: design(at)roggeundpott(dot)de
  Internet: http://www.roggeundpott.de

  Vertretungsberechtigte Gesellschafter:
  Henning Rogge-Pott und Tanja Pott

  Ust-Id-Nr: DE20196345