reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

35 mm’yle dijital devrim

Dijital makineler ne kadar gelişmiş teknolojilere sahip olursa olsun, analog makinelerin görüntü kalitesine halen ulaşamadıkları bir gerçek. “Çok yaşa analog” diyenleri ve eski analog makinelerinden vazgeçemeyip de dijital hayatın getirdiği kolaylıları da elinin tersiyle itemeyenleri düşünerek RE-35 tarafından tasarlanan bu ürün, birçoklarının tercihi olacak.
Analog makinenin film yuvasına yerleştirilen filmlerle aynı boyutlarda tasarlanan bu dijital kartuş, 35 mm’lik her makineyle uyumlu. Kartuşu takın, ISO’yu 400’e ayarlayın ve 35 mm’lik makineniz yüksek kalitede dijital görüntüler yakalasın.
RE-35 dijital kartuş
RE-35, görüntüleri, yüksek boyutlu jpg ve RAW olarak dahili hafızasında saklayabiliyor. Bilgisayara USB ile bağlanarak görüntüleri aktarıyor ve kartuşu şarj edebiliyorsunuz. RE-35; 4, 8 ve 12 megapiksellik çözünürlük seçeneklerine sahip olarak tasarladığı dijital kartuşunu henüz tamamlayıp da piyasaya sunmamış. Zamanlamayla ilgili ulaşabildiğimiz tek bilgi ise bu senenin sonlarına doğru RE-35’i raflarda bulabileceğimiz yönünde. Gerçi bu havada kalmış bilgiler silsilesi pek de güven vermiyor; kendimizi hemen kaptırmayalım.

Önemli not: Tahmin edileceği üzere ürünün aslında Nisan 1 şakası olduğu açıklandı.