reklamı kapat

POPÜLER

Lomography’den cep telefonları için 35 mm film tarayıcısı

35 mm filmlerinizi taratıp akıllı telefonunuza aktarmak ister misiniz? Lomography’nin iPhone ve Android’li cihazlar için geliştirdiği akıllı telefon film tarayıcısı “Lomography Smartphone Film Scanner” bu konuda sizlere yardımcı oluyor. Lomography’nin film tarayıcısı sayesinde 35 mm’lik filmleriniz hızlı bir şekilde akıllı telefonlara aktarılabiliyor.

Günümüzde analog fotoğraf makinelerinin sayısı az olsa da hala kullanılıyor. Buna ek olarak bir çoğumuzun evinde 35 mm’lik film koleksiyonları yer alıyor. Bütün eski anılarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için akıllı telefonlar ile uyumlu olan film tarayıcısı imdadınıza yetişiyor. 35 mm’lik filmleri anında tarayabilir; bu filmleri düzenleyebilir, basabilir ve arkadaşlarınızla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

lomography-smartphone-film-scanner

Cihaz, 35 mm renkli negatif, pozitif (dia), siyah-beyaz film çeşitleriyle uyumlu. Uzun panoramik çekimler ve 35 mm LomoKino filmler gibi farklı formatlar için de kullanılabiliyor

Bu işlemi yapabilmeniz için ilk başta film tarayıcısının arka ışığını açmalı ardından cihaza filminizi yerleştirmeli; son olarak ise akıllı telefonunuzu fotoğraf çekme moduna getirip, iPhone ve Android ile uyumlu olan uygulamayı açmanız gerekiyor. Uygulamayı açtıktan sonra zahmetsizce fotoğrafın dijital versiyonuna sahip olabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden e-posta ve sosya medya üzerinden paylaşım yapabileceğinizi de belirtelim. Kickstarter‘da yer alan yeni dikkat çeken projelerden biri olan film tarayıcısının üretime geçebilmesi için 50 bin dolar barajına ulaşması gerekiyor. Fon toplama platformunda şu ana kadar toplanan tutar 25 bin dolar. 20 gün sürecek bağış, 50 bin dolarlık barajı aşabilirse film tarayıcı mart ayında 60 dolardan satışa sunulacak. Bu arada cihazın 14cm x 7cm x 13cm boyut ölçülerine ve 244 gram ağırlığına sahip olduğunu da belirtelim.
Lomography
Lomography

Tanıtım videosu

Nasıl çalışır?

Teknik detaylar

Smartphone Film Tarayıcısı
• Pil: 2 x AA
• Boyut: 14x7x13 cm
• Ağırlık: 244 gram

Smartphone Film Tarayıcısı Uygulaması
• iOS ve Android uyumlu
• Her çeşit 35 mm filme uygun: renkli negatif, siyah-beyaz negatif, pozitif (dia)
• Panorama birleştirme
• LomoKino oynatma