reklamı kapat

POPÜLER

Polaroid Lab

Telefon ekranından fotoğraf basabilen garip ürün: Polaroid Lab [Video]

Fotoğraflarını fiziksel olarak saklamayı sevenler için garip bir aksesuar çıktı. Çalışma süreci şaşırtan Polaroid Lab tanıtıldı. İşte detaylar;

Polaroid Lab, yukarıda da dediğimiz gibi fotoğraflarını fiziksel olarak basmak isteyenlere hitap ediyor. Temel olarak bir “fotoğraf yazıcısı” diyebileceğimiz ürün, akıllı telefon ekranını tarayarak bunu bir “Instant Film” üstüne aktarıyor. Bu sayede telefon ekranında açtığınız her şeyi fiziksel hale getirebiliyorsunuz. Ancak ürünün neden bu şekilde çalıştığı çok fazla anlaşılamıyor. Çünkü Bluetooth üstünden kolaylıkla aktarım yapılabilirken neden telefon ekranı taranıyor bu çok garip duruyor. Ekranı film üstüne aktarmak için üstüne özel bir optik ve aynalar konulan ürün, tam olarak Polaroid i-Type filmler ile çalışıyor. Bünyesinde tek bir kırmızı renkte fiziksel buton yer alan ürünün, üst kısmı telefon konulduğu için biraz büyük tasarlanmış. Daha iyi sonuçlar için özel bir Polaroid Originals isimli uygulaması da bulunan cihaz, firma tarafından “bir tarayıcı ya da fotoğraf yazıcısı değil” olarak lanse ediliyor. Aslında firma bunda haklı. Çünkü burada ışık alta konulan film üstüne düşürülerek fotoğraf elde ediliyor. Ancak yine de “buna ne gerek vardı?” sorunu soruluyor. Ekrandan dolayı kalite kaybı yaşanması garip duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Polaroid Lab biraz fazla zorlama olmuş

Ürünün tam 130 dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Bu açıdan geniş kitlelere hitap etmesi imkansız olan Lab, söylendiği kadarıyla 10 Ekim tarihinde satışa çıkıyor.