reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk bulut tabanlı hoparlörü

Artık müzik arşivimizin tümü buluta taşınıyor. Buluta taşınan arşivi dinlemek için ideal donanım seçenekleri sanıldığı kadar fazla değil. Bulut için özel geliştirilen donanımların eksikliğini hisseden Teenage Engineering, dünyanın ilk bulut tabanlı hoparlörü OD-11‘i müzikseverlerin beğenisine sundu. “Cloud Speaker” isimli hoparlör, İsveçli mühendis Stig Carlsson tarafından 1974 yılında geliştirilen ve zamanın ikonlaşan ürünlerinden OD-11’in güncellenmiş hali olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

28 – 24 000 Hz frekans aralığına sahip olan hoparlörde Wi-Fi, ses işlemcisi, yüksek verimli neodymium koni tweeter, woofer, Bluetooth 4.0 ve 100 Watt’lık bir anfi bulunuyor. Üst düzey ses deneyimi ile birlikte kolay bir kullanıcı deneyimini kullanıcılara sunacak olan bulut tabanlı hoparlör, 262 x 272 x 262 mm boyut ölçülerine ve 7,5 kilogram ağırlığına sahip. Fazlasıyla minimalist bir tasarıma sahip olan hoparlör, 3,5 mm’lik kulak girişi, optik ses girişi ve ortho adlı uzaktan kumanda ile birlikte geldiğini de belirtelim. Yaz aylarında satışa sunulacağı söylenen hoparlör yurtdışında 800 dolardan satışa sunulacak.
OD-11

Bluetooth 4.0 destekli, arkası mıknatıslı uzaktan kumanda az enerji tüketimi sayesinde yıllarca pili değiştirmeden kullanılabiliyor.