reklamı kapat

POPÜLER

Bana da Put.io!

 - Güncelleme: 26 Kasım 2009 15:21

Put.io, internetten dosya indirme tutkunları için düşünülmüş bir ‘cloud computing’ servisi. Servise üye olduğunuzda Put.io size bir online depolama alanı veriyor ve bu alanı kolayca doldurmanız için çeşitli araçlar sunuyor. Örneğin Bittorrent ağından zahmetsizce dosya çekebiliyor, Rapidshare’den hesabınız olmadan dosya indirebiliyorsunuz. Put.io’nun en güçlü özelliklerinden biri indirilen dosyaların anında erişilebilir olması. Hayat kurtaran Put.io servisleri DivX filmleri kalitesini düşürmeden ve bilgisayarınıza indirmeden izletebiliyor. Ek olarak müzik dosyalarınızı internet tarayıcısı içinden rahatça dinleyebiliyorsunuz. Özetlemek gerekirse online deponuza indirdiğiniz hiçbir dosyayı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmiyor. Bir başka devrimsel özellik ise; tanımladığınız RSS kaynaklarını takibe alıp istediğiniz türde dosyaları otomatik indirme yapılabiliyor. Otomatik yükleme aracı torrent, mp3, avi gibi dosyalarla uyumlu çalışıyor. Bu özellik sayesinde Put.io’yu online çalışan bir video kayıt cihazı haline getiriyor.

ULTRA HIZLI

Put.io tüm işlemleri sunucu tarafında gerçekleştiriyor. Bu yüzden bittorrent’ten veya diğer web sitelerinden indirme hızı ev internet hatlarının ulaşamayacağı düzeylerde. 700 Mb’lik bir filmi bir kaç dakika içerisinde online deponuza indirip izlemeye başlayabiliyorsunuz. Dosyalarınıza iPhone, iPod touch ve diğer akıllı telefonlar, PSP, Playstation 3 gibi cihazlardan internet tarayıcısı ile ulaşabiliyorsunuz. Put.io aynı zamanda online depolama alanınızdaki videoları opsiyonel olarak mp4’e çevirme şansı veriyor. Bu sayede indirdiğiniz videoları iPhone üzerinden de izleyebiliyorsunuz. 3G ne derece izin verir bilinmez ama mevcut teknolojisi cep telefonundan online film izlemeye hazır görünüyor. Ayrıca sosyal katmanı ve diğer üyeler ile dosya paylaşım özelliği bulunan Put.io üzerinden arkadaşlarınızla dosya paylaşmak mümkün.

BEN DE İSTİYORUM!
Beta sürecinde olan Put.io ücretsiz olarak hizmet veriyor. Beta sürecinin ardından Put.io ücretli bir hizmete dönüşecek. Beta kullanıcısı olabilmek için davetiyenizin olması gerekiyor. Bu noktada devreye giriyor ve LOG okurlarına Put.io beta davetiyesi hediye ediyoruz. Yapmanız gereken çok basit. LOG Dergisi Aralık sayısıyla beraber çekilmiş bir fotoğrafınızı dergide yer verilen e-posta adresine göndermek. Bizler de sizlere el değmeden otomatik makinelerde hazırlanan enfes dijital davetiyeleri göndereceğiz. Acele edin davetiyelerimiz sınırlı!


KAMPANYA DETAYLARI

* Davetiyeler sınırlı sayıdadır.
* Satın almış olduğunuz LOG Dergisi Aralık sayısı sadece 1 davetiye için geçerlidir.
* Kampanyaya katılan her okurumuz sadece 1 davetiye hakkına sahiptir.
* Fotoğraflarda LOG Dergisi ve gönderen kişinin yüzü net bir şekilde gözüküyor olmalıdır.
* LOG Dergisi gönderilen fotoğrafları farklı mecralarda yazılı onayınız dahilinde yayınlama hakkına sahiptir.
* Aldatmaya yönelik fotoğraflar, tespiti halinde değerlendirmeye alınmayacak ve davetiye gönderilmeyecektir.
* Fotoğraflar LOG Dergisi’ne ulaştığında doğrulama amaçlı bir e-posta alıyor olacaksınız. Gelen e-posta’yı yanıtlamanızın ardından davetiyeniz gönderilecektir.
* Davetiyeler gelen e-posta’ların doğrulama mesajlarının yanıtlanma sırasına göre gönderilecektir.
* Put.io beta süresince sadece beta üyelik davetiyesi olan kullanıcılar için ücretsizdir.

İLGİLİ HABERLER