reklamı kapat

POPÜLER

kodak fotoğraf

Nostalji severler için özel: Kodak mobil film tarayıcı

Mobil fotoğrafçılığın artmasıyla farklı fotoğrafçılık ekipmanları karşımıza çıkıyor. İşte bunlardan birisi de karton bir tasarıma sahip Kodak mobil film tarayıcı modeli oluyor.

Fotoğrafçılık da fotoğrafçılık ekipmanları da teknolojiyle bağlantılı olarak değişim geçiriyor. Birçok firma farklı ekipmanlarıyla kullanıcının karşısına çıkıyor. Karton ve dijital ürünlerin birleştiği tasarımlar ise uzun zamandır karşımızda. Bunlardan en popüleri Google’ın VR başlığı olan Google Cardboard. Kodak da yeni mobil film tarayıcısını yapmak için karton materyalini kullanıyor. Eskiden fotoğraf filmleri tab ettirilirdi. Bu filmlerin basılması hem masraflı bir işlemdi hem de zaman harcamak gerekirdi. Kodak mobil film tarayıcısı sayesinde bu filmleri dijital ortama aktarmak çok kolay. Kodak, halen analog fotoğraf makineleriyle çekim yapmayı sevenlere, çekimlerini dijitale aktarmak için hem çevre dostu hem de uygun fiyatlı bir alternatif sunuyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygun fiyatlı Kodak mobil film tarayıcı ile geçmişin gelecek ile buluşması

Mobil film tarayıcı arkasındaki pil haznesi ve LED dışında tamamen kartondan tasarlanmış. Ürünün büyük bir kısmı kartondan oluştuğu için düşük ağırlığa sahip, böylelikle kullanımda kolaylık sağlıyor. Ürünü kullanmak ise oldukça kolay. Öncelikle telefonunuza cihazın Android ve iOS için uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra, telefonunuzu karton cihazın üst kısmındaki çıkıntılara yerleştirebilirsiniz. Sonrasında size sunulan seçeneklerden kullanmak istediğiniz yöntemi seçerek fotoğraflarınızı tarayabilirsiniz.

Uygulama sayesinde pozlama, kontrast ve tüm normal filtrelere ulaşabildiğiniz gibi etiket ya da metin ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama üzerinden hazırladığınız fotoğrafları sosyal medyada paylaşabilir eski filmlerinizi yeni anılara dönüştürebilirsiniz. Kodak film tarayıcı şu an 40 dolara satın alınabiliyor. Ancak biraz daha yüksek bir performans istiyorsanız bunun yerine Lomography Smartphone Film Tarayıcı‘ya bir göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Kodak Super 8 ile çekilmiş ilk video