reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

Bir sonraki OPPO amiral gemisinden Kodak dokunuşu olabilir

Teknoloji devi OPPO, gelecek amiral gemisi akıllı telefon modeli için fotoğraf efsanesi Kodak ile çalışıyor olabilir. İşte ortaya çıkanlar;

Firma en son OPPO Reno6 serisini önümüzdeki dönemde Türkiye’ye getirebilir haberiyle gelmişti. Şimdi ise bir Kodak haberi gündemde.

Söylendiği kadarıyla OPPO, Sony’nin 50 megapiksellik 1/1.5 inç boyutundaki IMX766 sensöründen iki tane kullanan bir amiral gemisi telefon geliştiriyor.

İşte tam da bu amiral gemisi için Kodak’ın devrede olduğu ve aşağıda gördüğünüz Kodak 35 tasarımına gönderme yapacak bir telefon hazırlandığı iddia ediliyor. Bu konuda henüz detaylar yok ancak süreç şimdilik çok da heyecan vermiyor.

Kodak, fotoğraf alanında çok eski bir firma ancak mobil tarafta fark yaratabilecek bir yanı bulunmuyor. Süreç şimdilik sadece bir tasarım / marka / pazarlama ortaklığı gibi görünüyor. Bunun son kullanıcıya herhangi bir faydası olmuyor. Süreçte Kodak’ın filmlerinden iham alan filtreler de ihtimaller arasında yer alıyor.

Bu arada detaylarına burada yer verdiğimiz BBK üzerinden kardeş şirket Realme de daha önce Kodak dedikodularıyla gündeme gelmişti. Firmanın telefon kameralarını geliştirmek ve pazarlama için “HuaweiLeica” ve “OnePlusHasselblad” ortaklıklarına benzer bir Kodak iş birliğine hazırlandığı iddia edilmişti. Ancak bu konu daha sonra pek gündeme gelmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO ve Kodak ortaklığı dikkat çekerken, firmadan yakında bir katlanabilir telefon da gelecek

OPPO, 2021’de bir katlanabilir telefon tanıtacak bilgisi uzun zamandır gündemde. Henüz model için somut sızıntılar yapılmış değil ancak çıkış çok uzakta olmayabilir.

Çünkü son gelen bilgilere göre ilk model çok yakında kullanıma çıkacak ve bünyesinde LTPO temelli bir OLED ekran olacak.

Firmanın ilk katlanabilir telefonu için henüz başka bir bilgi bulunmuyor. Sadece firmanın Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 gibi iki farklı katlanabilir telefon formunu aktif olarak test ettiği biliniyor. Burada hangi kararın verildiği ise henüz netleşmiş değil.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi