reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO, yanında kamera taşıyan bir Reno modeli geliştiriyor olabilir

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden birisi halini alan OPPO, gerçek anlamda yanında kamera taşıyan bir Reno modeli geliştiriyor olabilir.

OPPO, Android pazarının en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Firma yeni teknolojileri kullanmayı ve geliştirmeyi seviyor, aynı zamanda standartları dışına çıkmaktan da fazlasıyla hoşlanıyor.

İşte bu bağlamda firmanın aldığı yeni bir patent de oldukça ses getirdi. LetsGoDigital tarafından bulunan bu patentte karşımıza, yanında kamera yer alan bir Reno serisinin tasarımını taşıyan telefon çıktı.

Bu telefonun arkasında üçlü kamera sistemi, önünde ekran deliğinde yer alan bir selfie kamerası ve yana konumlandırılan beşinci kamera bir araya geliyor. Yan taraftaki kamerayı aynalar ile görüntü alacak şekilde tasarlayan ve patenti bu şekilde alan OPPO, henüz bu cihazı gerçeğe dönüştürecek mi bilinmiyor.

Buna karşın patenti yeni alan ve gelecekte kullanıma sunabileceği düşünülen firma, yan kamera ile tam olarak neyi planlıyor bilinmiyor. Burada akla gelen tek potansiyel kullanım, yandan gelen kadraj dışındaki objelerin yakalanması oluyor.

Bu telefon, yandan gelen bir objeyi de çekime dahil edebilir ya da kişiye yandaki objeyi / hareketi göstererek kameranın oraya döndürülmesine yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan en son OPPO Find X3 Pro Photographer Edition geldi

1-2 haftadır gündemde olan OPPO Find X3 Pro Photographer Edition, kısa süre önce Çin’de lanse edildi. Karşımıza yaklaşık 1.000 dolarlık özel bir telefon çıkarıldı.

Daha önce Kodak ortaklığının meyvesi olacak denilen ancak bu durum çok da söz konusu olmayan Find X3 Pro Photographer Edition, direkt olarak normal OPPO Find X3 Pro üzerine kuruluyor.

Telefondaki deri ile metal üst kısmı bir araya getiren arka tasarım, eski analog fotoğraf makinelerine gönderme yapıyor. Yukarıda gördüğünü özel bir kutuya ve kutu içeriğine sahip olan telefon, teknik açıdan özel bir fark taşımıyor. Sadece telefonun kutusundan yeni tanıtılan Android 12 üstü ColorOS 12 ile çıkacağı belirtiliyor.

Find X3 Pro Photographer Edition modelinin henüz Çin dışına çıkıp çıkmayacağı ise halen belli olmuş değil.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın