reklamı kapat

POPÜLER

Spor tutkunları için 3D vücut tarayıcısı [Video]

Her ne kadar çoğunlukla havaların ısınmasıyla beraber hatırlasak da spor yapmak esasen hayatımızın merkezinde olması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Sağlıklı ve dinç bir vücudun anahtarı doğru beslenme ve düzenli spordan geçiyor. Aktivite bilekliklerinden akıllı saatlere pek çok ürün bu alanda kullanıcıyı motive etmeye odaklanırken, biraz daha profesyonelleşmek isteyenler için vücut tarayıcıları devreye giriyor.

Telefonunuzda yer alan sağlık uygulaması ya da bileğinizden çıkarmadığınız aktivite takip bileklikleri size günlük veriler sunuyor. Ancak söz konusu düzenli spor olduğunda bu aksesuar ve uygulamaların sunduğu veriler yetersiz kalabiliyor. Spor salonuna para vermeyip düzenli sporunu yapan kullanıcıların vücudundaki değişimleri takip etmesi ise zorlaşıyor. Ev tipi bütçe dostu 3D vücut tarayıcısı ShapeScale ise kullanıcılara çok daha detaylı veriler sunuyor.

Vücut tarayıcısı olarak geçen ShapeScale, yuvarlak gövdesiyle bir tartı gibi görünüyor. Hareketli gövdesiyle vücudunuzun 360 derece taramasını yapan cihazın işlemi tamamlaması yaklaşık 30 saniye sürüyor. Bu süre sonunda cihaz size kilonuz, ölçüleriniz, bölgesel yağ oranınız gibi oldukça detaylı veriler sunuyor. Böylelikle vücudunuzun hangi kısmını çalıştırmanız gerektiğini de net bir şekilde görebiliyor, düzenli ölçümler yaparak vücudunuzdaki gelişim ve değişimi takip edebiliyorsunuz. Uygulaması aracılığıyla aynı zamanda hedeflerinizi de takip edebilir, yeni hedefler belirleyebilirsiniz.

Ön siparişe açılan ShapeScale elbette mucize yaratmıyor. Sadece detaylı bir veri akışı sunan ShapeScale ile beraber düzenli spor yapmak gerekiyor. Özellikle profesyonel sporcuların ilgisini çekebilecek olan cihazın yurt dışı fiyatı 499 dolar.