reklamı kapat

POPÜLER

Üç boyutlu vücut ölçümü yapan akıllı ayna [Video]

Daha sağlıklı bir yaşam için vücudunuzla ilgili her veriye ihtiyaç var. Ancak zaman zaman insanlar harekete geçmeye üşenebiliyor ya da ortada bir problem olduğu halde yokmuş gibi davranabiliyor. Örneğin aşırı kilolu olan bir kişi kendi vücut değerlerinin normal olduğunu düşünebiliyor ya da hastalıklı derecede zayıf biri vücudunda yeterli yağ olmadığı halde kendini daha da zayıflamaya itebiliyor. Düzenli takip ve sağlıklı bir yaşam için her gün aynaya baktığınızda size vücut değerlerinizi söyleyen bir ayna istemez miydiniz?

San Francisco tabanlı bir girişim olan Naked Labs, akıllı aynası ile her gün vücut değerlerinizi ölçmeyi mümkün kılıyor. Sıradan bir boy aynası gibi duran Naked, 3D vücut modelinizi çıkarıyor ve vücudunuzdaki değişimleri Naked’ın uygulamasına aktarıyor. Kiloyu, yağ oranını, kas yoğunluğunu, kaybettiğiniz ya da kazandığınız kas ve yağı gösterebiliyor. Her gün ölçüm yaptığınızda ise zaman içinde vücudunuzda gerçekleşen değişimleri time-lapse şeklinde sunuyor.

appYaklaşık 2 aylık pil süresi sunan cihaz kablosuz şarjı destekliyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları bulunan akıllı ayna, iOS ve Android platformlarıyla çalışabiliyor. 2 GB RAM, 8 GB dahili hafızayla gelen cihazda Intel’in dört çekirdekli Atom X5 işlemcisi yer alıyor. 500 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe sunulan cihazın kullanıcılara Mart 2017 gibi gönderilmesi bekleniyor.