reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Hareketli bir yaz için Apple Watch ipuçları

Apple’ın akıllı saati Apple Watch, sunduğu geniş aktivite çözümleriyle daha sağlıklı bir yaşamın kapısını aralıyor. Apple Watch’un aktivite uygulamasının sunduklarına ve diğer alternatif uygulamalara bir bakalım.

Apple Watch’un oldukça renkli arayüze sahip bir Aktivite uygulaması bulunuyor. 3 farklı halkadan oluşan bu uygulama Hareket, Egzersiz ve Duruş’u sembolize ediyor. Günlük hedef ise bu halkaları her gün tamamlamak elbette. Hareket halkası yapının en dışında pembe renkle yer alıyor. Bu halka yaktığınız kaloriyi gösteriyor. Günlük hedefinizi tutturduğunuzda halkayı tamamlamayı başarıyorsunuz. Apple Watch ise merdiven çıkmaktan evi temizlemeye kadar harcadığınız her enerjinin karşılığı olarak yakılan kalorileri hesaplıyor. Ortadaki yeşil halka Egzersiz’i gösteriyor. Belirli bir antrenmandan tempolu bir yürüyüşe kadar tüm egzersizleriniz takip edilerek kaydediliyor. Her antrenmanda, kalp atış hızı, kalori ve mesafe gibi beş farklı veriyi aynı anda görüntülemek mümkün. Ayrıca iPhone’daki Apple Watch uygulamasından bu verileri özelleştirebilirsiniz. En içteki mavi halka ise Duruş halkanız. Uzun süre oturmanın sağlıksız olduğu biliniyor. Özellikle masa başı iş yapan kullanıcıların hoşuna gidecek olan bu özellik Duruş hedefine ulaşmanız için sizi ayağa kalkmaya teşvik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygulama önerileri

Apple Watch aylık görevler, açabileceğiniz başarı rozetleri, aktivite tarihçeniz ve paylaşım yapma imkanı gibi pek çok yetenekle de sizi motive etmeyi başarıyor. Ayrıca üçüncü parti uygulamalarla da deneyimi zenginleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıda derlediğimiz uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Başlıklara tıklayarak birden fazla uygulama alternatifine ulaşabilirsiniz.

Apple Watch ile forma gir
Bu koleksiyonda bulunan en popüler uygulamalardan biri olan Nike+ Run Club uygulaması, sizi motive eden milyonlarca koşucu ve her adımınıza rehberlik eden uzmanlar sayesinde hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

Elvin Levinler, NRC İstanbul Baş Antrenörü Mehmet Çetin ve NRC İstanbul Baş Pacer’ı Ömer Faruk eşliğindeki Sesli Rehberli Koşu sayesinde çok daha eğlenceli ve motive bir koşu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sweat with Kayla uygulaması ile aktivite uzmanı Kayla Itsines, Bikini Vücudu Rehberlerini uluslararası üne kavuşturan her şeyi içeren uygulamasıyla tüm sağlık ve aktivite hedeflerinize ulaşmanızı sağlarken, önde gelen aktivite uygulamalarından biri olan MySwimPro, yüzücülerin kişiselleştirilmiş antrenman planları, videolar ve analizler aracılığıyla hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Fitwell Kişisel Egzersiz Koçu
Sağlıklı yemekler yemeyi eğlenceli kılarken egzersiz yapmayı kolaylaştıran özel bir antrenör ve beslenme uzmanıyla yolunuzu kesiştirebilirsiniz. Baştan aşağı kişisel bir deneyim sunarak kalıpların dışına çıkan sağlık ve egzersiz uygulaması Fitwell bunu amaçlıyor. Fitwell daha iyi rutinler yaratabilmek için yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor.

Doğru beslen formda kal
Düzenli olarak egzersiz yapmak tabii ki önemli, ancak şeker ve yağ tüketimini de gözden geçirmelisiniz. Bu uygulamalar sayesinde yaktığınız kalorileri hayatınızdan kalıcı olarak çıkarabilirsin.

Herkes için egzersiz uygulamaları
Spor salonuna gitmenin alternatifi ne olabilir? Seçilen uygulamalarla sadece vücut ağırlığını kullanarak etkili egzersiz yapmanın yollarını öğrenebilirsiniz. Size her uygulamanın konseptini, hangi hedef kitle için mükemmel olduğunu ve o uygulamayı benzersiz kılan özellikleri anlatan bu koleksiyona mutlaka göz atmadan geçmeyin.

Hedef, karın kasları!
Karın kası yapma hayalleri hayal olarak kalmak zorunda değil. Burada yer alan uygulamalar ve ipuçlarıyla hayalinizdeki vücuda kavuşmak için bir adım atabilirsiniz.

Apple Watch, Aktivite uygulamalarıyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.