reklamı kapat

POPÜLER

Apple iCloud

Apple’dan teşvik amaçlı 2 TB’a kadar ücretsiz iCloud depolama alanı

Teknoloji devi Apple‘ın popüler bulut depolama servisi iCloud, kişilere 5 GB’lık depolama alanını ücretsiz olarak veriyor. Şirket bu taraftan daha fazla para kazanmak adınaysa şu an güzel bir kampanya içerisinde bulunuyor.

Kısa süre önce devreye alınan yeni süreç, şu an sadece 5 GB’lık depolama alanını dolduran kişiler için geçerli gibi görünüyor. 5 GB’lık alanı dolduranların karşısına bir mesaj çıkartan firma, ücretli paketlere geçenlerin ilk ayını bedava sunuyor. Burada üç farklı paket bulunuyor. Ayda 3.99 TL’ye 50 GB, 11,99 TL’ye 200 GB, 39,99 TL’ye ise 2 TB. İşte bu üç paketin “deneme süreci” olarak geçen ilk aylarını ücretsiz hale getiren firma, böylece ücretli paketlere geçişi teşvik etmek istiyor. Şirket bilmeyenler için iCloud’u şu açıklama ile tanıtıyor:

“iCloud, tüm Apple aygıtlarında yerleşik olarak bulunuyor. Bu da şu anlama geliyor: Fotoğraflarınız, dosyalarınız, notlarınız, kısacası her şeyiniz güvende ve güncel kalıyor. Ve tümüne her yerden erişebiliyorsunuz. Üstelik iCloud otomatik çalıştığı için, size sadece sevdiğiniz şeyi yapmaya devam etmek kalıyor. Başlangıçta 5 GB iCloud depolama alanı ücretsiz sunuluyor ve istediğiniz zaman daha fazlasını kolayca ekleyebiliyorsunuz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 2014’ten bu yana iCloud’un ücretsiz paketini değiştirmiyor

Geçtiğimiz yol 30 milyar dolar servis geliri elde eden firma, bunu 2021 yılına kadar 50 milyar dolara çıkartmak istiyor. İşte bu yüzden başlatıldığı düşünülen kampanya, sürece geçişi gerçek anlamda hızlandırabilecek gibi duruyor. Biliyorsunuz kişiler şirketten aldıkları abonelikleri istedikleri zaman ek ücret ödemeden iptal edebiliyor. Bu yüzden de şirketin bulut depolama dünyasında daha büyük çaplı denemeyi birçok kişinin yapacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video

Şirketin iPhone parçalamaya özel robotu