reklamı kapat

POPÜLER

Bixby

Samsung, yeni sanal asistanı Bixby’i destekleyen hoparlör hazırlığında

Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile birlikte Bixby adlı yeni sanal asistanını kullanıma sundu. Henüz kısıtlı sayıda dil desteği bulunan ve bazı özellikleri her bölgede kullanılamayan asistan henüz gerçek potansiyeline ulaşmış değil. Karşısında Siri ve Google Asistan gibi çok sıkı rakipler bulunan Samsung, Bixby’i geliştirmeyi sürdürüyor. Samsung’un aldığı patente bakılırsa henüz emekleme aşamasında olan Bixby şimdiden salonlarımıza girmeye niyetli. 

Güney Koreli devin aldığı yeni patentte bir hoparlör göze çarpıyor. Bu hoparlörün Amazon Echo ve Google Home’a rakip olacağı düşünülüyor. Hoparlör dış görünüş itibarıyla monitörü de andırıyor. Patentte tasarımın genel hatları haricinde herhangi bir bilgiye yer verilmediği için hoparlörün neler sunacağı bilinmiyor. Hoparlörün sadece sesli geri bildirim mi sağladığı yoksa Amazon’un son cihazı Echo Show gibi hem sesli hem de görüntü mü sunduğu konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Samsung’un bu patenti almış olması Bixby’li bir hoparlörün hemen geleceği anlamını taşımıyor. Öte yandan daha önce Bixby’i yalnızca telefonlarla sınırlı tutmayacağını ve farklı platformlara taşımak istediğini belirten Samsung’un böyle bir adım atması pek de imkansız görünmüyor. Samsung’un bu cihazı gerçeğe dönüşecek mi yoksa sadece patent olarak mı kalacak bunu hep birlikte göreceğiz.