reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı hoparlör

Samsung akıllı hoparlör modelinin ne zaman satışa çıkacağı belli oldu

Güney Kore merkezli Samsung, bildiğiniz gibi akıllı hoparlör pazarında Amazon, Apple ve Google’a rakip olmaya hazırlanıyor. Bu noktada geliştirilen ürünün satışa çıkacağı zamanı da belli olmuş durumda.

Sektörde sağlam kaynakları bulunan Bloomberg editörü Mark Gurman‘ın haberine göre Samsung‘un akıllı hoparlör modeli 2018’nin ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Google ile Apple‘ın kendi çözümlerine benzer şekilde üst seviye ses kalitesine odaklanacağı belirtilen hoparlör, bünyesinde dijital asistan Bixby‘i barındıracak. Bixby’nin çok iyi olmadığı göz önüne alındığı zaman bu açıdan rakiplerinin gerisinde kalacak gibi duran ürün, sesli kontrol sunabilecek. Yani sesli komutlarla yönetilebilecek ve sesli cevaplar verebilecek hoparlör, SmartThings altyapısına da destek verecek. 2014 yılında satın aldığı SmartThings ile akıllı ev dünyasına adım atan Samsung, bu doğrultuda hoparlörün diğer akıllı cihazlarla bağlantısını kolaylaştıracak.

Samsung akıllı hoparlör pazarına giren en büyük firmalardan

Mark Gurman’ın tahminlerine teknoloji devinin kendi akıllı hoparlörü 200 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu açıdan 350 dolarlık Apple HomePod ve Google Home Max‘den daha uygun olacak ürün, böylece öne çıkmaya çalışacak. Şirketin kendi ekosistemiyle derinlemesine bağlantı sunacak ve özellikle Android tarafıyla öne çıkacak ürün, bakalım başaırlı olabilecek mi? Evinizde akıllı hoparlöre yer var mı?

Görsel temsilidir.