reklamı kapat

POPÜLER

renault zoe star wars

Maceranın yeni bölümüne elektrikten gelen “güç”: Renault Zoe Star Wars Edition

Sınırlı üretim adediyle satışa sunulacak olan Renault Zoe Star Wars Edition, meraklılarının ilgisini çekecek parçalara sahip.

Star Wars efsanesinin yeni bölümü olan Son Jedi heyecanı yaşanırken, yeni yıl hediyeleri arayışı içerisinde olduğumuz şu günlerde seriyle alakalı pek çok ürün karşımıza çıkıyor. Figürler, elektrikli aletler, posterler hatta kozmetik ürünlerinde bile Star Wars logosunu bu bağlamda görebiliyoruz. Hem otomobil hem de Star Wars meraklılarının bildiği üzere özel üretim modeller de dört tekerlekli dünyadan projeleri karşımıza çıkartıyor. Son olarak Nissan’dan gelen Kylo Ren, Captain Phasma ve TIE Fighters temalı konsept projelerin ardından Renault’da heyecana elektrik gücüyle ortak olarak sınırlı üretim bir ZOE‘yi satışa sunmaya hazırlanıyor.

Savaş gemisinden izler

Renault Zoe Star Wars Edition olarak isimlendirilen ve toplamda sadece 1.000 adet üretilecek olan özel üretim model, minimalist parçalarla filmin yapısını barındırıyor. Dış bölümünde tavan, kaput ve bagaj kapağında Han Solo’nun gemisi Millennium Falcon‘un parçaları gözlerden kaçmıyor. İç kısımdaysa gösterge paneli, havalandırma çıkışları, hoparlörler, yan çıtalar, paspaslar ve vites konsolunda Star Wars temasının izleriyle, efsanenin duygusu ZOE’ye aktarılıyor. Donanım olarak Bose ses sistemi, Wi-Fi, geri görüş kamerası ve 17 inç’lik jantlarla kombin edilen Renault Zoe Star Wars Edition’ın maalesef sadece Fransa‘da satışa sunulacak. Aracın ön siparişleri ise bu akşam itibarıyla başladı.