reklamı kapat

POPÜLER

smarteyeglass

Sony SmartEyeglass’ın geliştirici versiyonu önümüzdeki ay piyasada

Sony, Google Glass’a rakip olarak geliştirdiği akıllı gözlüğü SmartEyeglass’ın geliştirici sürümünü ön siparişle satışa sundu. İngiltere ve Almanya’da ön siparişle satışa sunulan akıllı gözlük, Google Glass’ta olduğu gibi kullanıcıların gözünün önüne akıllı telefonlarına gelen mesajları, yol tariflerini ve diğer özellikleri getiriyor.

Bünyesinde barındırdığı Wi-Fi, NFC ve Bluetooth bağlantılarıyla mobil cihazlarla iletişim kurabilen 77 gram ağırlığındaki SmartEyeglass, 1000 cd/m2 bir parlaklığa sahip. Tam dolu bir pille 150 dakikaya kadar aktif kullanılabileceği belirtilen gözlükte 3 megapiksel çözünürlüklü bir kamera ve yüzde 85 şeffaflığa sahip 8 bit bir ekran bulunuyor. Gözlüğe bağlı olan 44 gram ağırlığındaki pil ile birlikte gelen SmartEyeglass’ın pil kısmında dokunmatik alan ve mikrofon yer alıyor. Cihazda tüm bunların yanı sıra ivmeölçer, jiroskop, elektronik pusula ve ışık seviyesi de mevcut. Sony SmartEyeglass’ın geliştirici versiyonu 1 Mart tarihinde İngiltere ve Amerika‘da piyasaya sürülecek. Akıllı gözlüğün Amerika’daki satış fiyatı 840 dolar, Avrupa’daki satış fiyatı ise 670 euro olacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony SmartEyeglass’ın geliştirici versiyonu önümüzdeki ay piyasada” için 2 cevap

  1. UU dedi ki:

    Google’dan daha kötü nasıl yapabiliriz olarak başlamış olmalılar ürünün tasarımına. Bravo çok başarılı olmuş istediğinizi elde etmişsiniz.

  2. U2 dedi ki:

    Ucuz 3d gözlük tasarımında olmuş. Sinemada bile o kötü 3d gözlük tasarımını takmaktan nefret ederken sokakta bunu takacak insanların aklından şüphe ederim.