reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch, Jonathan Ive’ın Apple’daki son tasarımı olabilir

Apple’ın bugünlere gelmesinde büyük pay sahibi olan ve iPhone, iPad, Mac ve iPod da dahil olmak üzere birçok Apple ürününde imzası bulunan Jonathan Ive’ın son tasarımı Apple Watch olabilir.

New Yorker‘ın belirttiğine göre Jonathan Ive önümüzdeki dönemlerde Apple’dan ayrılmayı düşünüyor. Bunun en büyük göstergesi ise Ive’ın Apple Watch üzerinde çalışan kişilerin listesini tutması. Bu uygulama normalde Apple’da yapılan bir şey değil. Dolayısıyla Jonathan Ive’ın bu kişilerin isimlerini veda ederken okumak için topluyor olabileceği düşünülüyor.

Bir diğer yandan tasarımcı Marc Newson‘ın Apple’a gelmesine ön ayak olan Ive’ın bu hamleyle de Apple’dan ayrılmak için uygun ortam hazırladığı söyleniyor. İddialara göre Jonathan Ive’ı şu anda Apple’a bağlayan şey iOS işletim sistemi ve Apple Watch. Bu projelerdeki çalışmalarını sonlandırdıktan sonra ise ünlü tasarımcının yollarını ayıracağı belirtiliyor. Bu sayede de yeni gelen tasarımcı Marc Newson‘ın önünü açacağı dile getiriliyor.

Şu anda tüm bu söylenenler birer iddia olmaktan öteye gidemiyor. Jonathan Ive’ın henüz ayrılacağı yönünde bir açıklaması bulunmuyor. Ayrıca Apple‘ın böylesine önemli bir tasarımcıyı elinden kaçırmak istemeyeceği düşünülüyor. Çünkü yıllardır Apple’ın her tasarımının başındaki isim olan Jonathan Ive’ın gitmesi durumunda şirketin tasarım anlamında sorunlarla karşılaşabileceği öne sürülüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple Watch, Jonathan Ive’ın Apple’daki son tasarımı olabilir” için bir cevap

  1. Selami dedi ki:

    Bişi olmaz. Hem daha iyi olur belki