reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Tablet Z, 500 dolar fiyatla ikinci çeyrekte geliyor

MWC 2013‘te Sony Xperia Tablet Z için fiyat ve globalde piyasaya çıkış bilgileri, basınla paylaşıldı. Sony’nin süper telefonu Xperia Z’nin izinden giden, Full HD ekranı ve su geçirmezlik özellikleriyle dikkat çeken Xperia Tablet Z, 499 dolar fiyatla ABD’de piyasaya çıkıyor.

Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemcili, 10,1 inç Full HD ekranlı ve belli bir derinlik ve süreye kadar suyun içinde kalmaya dayanıklı Sony Xperia Tablet Z, 6,9 mm kalınlığında. 495 gram ağırlığındaki tablet, yalnız Wi-Fi ve Wi-Fi+4G seçeneklerine sahip. Siyah ve beyaz olmak üzere iki rengi bulunan Xperia Tablet Z’nin 16 GB’lık modeli 499 dolar; 32 GB’lığı 599 dolar ABD fiyatıyla, yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. 64 GB’lık model de mevcut ancak onun fiyat bilgisi yok.

Sony, Xperia Tablet Z’de en çok Mobile BRAVIA Engine 2 görüntü işlemcili, 10,1 inç büyüklüğündeki ekranına güveniyor. WUXGA panele sahip ekranının yanı sıra, 8 megapiksellik Exmor R lensli kamera da Sony’nin en çok üzerine düştüğü teknik detaylardan. Xperia Tablet Z, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemiyle gelecek; sonradan 4.2 güncellemesini alacak.