reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia X (2017)’nin basın görseli gün yüzüne çıktı

MWC 2017’ye kısa bir süre kala cihazların nihai tasarımları birer birer kendisini gösteriyor. Etkinlikte birçok telefon tanıtması beklenen Sony’nin yeni Xperia X modelinden bir görsel internet ortamına sızdı. Sızan basın görselinde cihazın ön yüzü net bir şekilde görülebiliyor. 

Öncelikle bu telefonun Sony Xperia X (2017) mi yoksa Sony Xperia X2 olarak adlandırılacağının henüz belli olmadığını belirtelim. Sony’nin sıkça eleştiri alan kalın çerçeveleri bu modelde bir hayli inceldiği görülüyor. Alt ve üstteki çerçeve kısmının incelmesinin yanısıra yan tarafların da neredeyse tamamen çerçevesiz olduğunu söylemek mümkün. Bu haliyle daha modern bir görünüme kavuşan cihazın Xperia XZ modeline daha yakın bir tasarıma sahip olduğunu belirtmek gerek. Sony Logosunun ön tarafta bulunmaması da yine sızan görselin ilginç noktalarından biri olarak öne çıkıyor.

Sony Xperia X’in bu yeni modelinin teknik detayları henüz netleşmiş değil ancak özelliklerle ilgili kesin olmayan iddialar bulunuyor. MediaTek Helio P20’den güç alması beklenen cihazda 4 GB RAM olacağı söyleniyor. 23 megapiksel çözünürlüğünde arka ve 16 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerasıyal geleceği belirtilen telefonun 5 inçlik Full HD ekranla geleceği belirtiliyor. 3.000 mAh pil kapasitesine sahip olacağı ileri sürülen telefonun tüm detaylarını MWC 2017 etkinliğinde öğrenebileceğiz.

 

YORUMLAR