reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z4 Compact yarın mı geliyor?

Mart ayında tanıtılacak, nisanda piyasada olacak, mayısta kesin geliyor derken Sony’nin gelecek nesil amiral gemisi Xperia Z4’ten hala haber alabilen yok. Geçtiğimiz ay sessiz sedasız Japonya’ya özel duyurulan  cihazı saymazsak, bu konuda bir değişiklik söz konusu değil. Ancak iddialara göre Xperia Z4’ün küçük “kompakt” kardeşi, yalnızca iki gün sonra piyasada olabilir.

Sony’nin, hatta diğer birçok büyük üreticinin duyuru alışkanlıklarına aşina olanlar, bu isimlerin amiral gemisi modellerini ve bu modellerin küçük/büyük boyutlu veya farklı kasa varyantlarıyla aynı anda duyurduğunu ve piyasaya sürdüğünü bilir. Şimdiye kadar bu stratejiden sapmayan Sony’nin, şimdi niçin böyle bir kararla geldiği tartışıladursun; Rus web sitesi mobiltelefon.ru’nun iddiası, Xperia Z4 Compact’ın yarın, yani 13 Mayıs’ta duyurulacağı yönünde. İnternet sitesi aynı zamanda “SO-04G” kod numaralı telefonun teknik özelliklerini de paylaşmış durumda.

Buna göre Xperia Z4 Compact 4,7 inç boyunda 1080p çözünürlüklü ekran, Snapdragon 810 işlemci, 3 GB RAM, 20.7 MP arka kamera, 5 MP ön kamera, 3000 mAh kapasiteli pil yer alacak. Cihazın gerçekten bu özelliklerle yarın gelip gelmeyeceğini görmek için sayılı saatler kaldı. Yarın sıcak bir gelişme yaşanırsa sitemizden aktaracağız.

*Haberde kullanılan görsel Sony Xperia Z3 Compact’a aittir.

YORUMLAR