reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z5 ilk kez göründü!

Hakkındaki ilk haberlere geçtiğimiz ayın başında ulaştığımız Sony’nin yeni nesil amiral gemisi Xperia Z5‘ten ilk görüntü geldi. Yukarıdaki fotoğraftan göreceğiniz üzere Xperia Z5’in parmak izi teknolojisiyle geleceği kesinleşti.

Elimizde şimdilik kısıtlı bir açıdan çekilmiş tek bir fotoğraf olduğu için telefonun tasarımı hakkında detaylı bir fikir sahibi edinmek pek mümkün değil. Ancak Sony’nin bildiğimiz Omni-Balance tasarımının dışına çıktığını söyleyemeyiz. Fotoğraftan anladığımız kesin bir şey varsa o da Xperia Z5 ve küçük ekranlı versiyonu Xperia Z5 Compact’ın parmak izi sensörüyle gelecek olması. İki telefonun arasına konulan iPhone ile birlikte cihazların bu özelliği muhtemelen şu sıralar test aşamasında.

Telefonun fiziksel kamera tuşunu en altta, ses tuşlarını onun biraz üstünde görüyoruz. Ses tuşları ve güç tuşu arasında ise büyükçe bir boşluk yer alıyor. İddialara göre Sony parmak izi okuyucusunu bu aralığa konumlandıracak. İlginç bir karar olduğunu belirtmekle birlikte, daha detaylı fotoğraflara önümüzdeki günlerde ulaşmayı umuyoruz.