reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den HD çözünürlüklü cep projektörü

Portatif ve cebe sığacak küçüklükteki projektörler, yani pico projektörler yeni bir icat değil ancak piyasada yeterince kaliteli ve yüksek çözünürlüklü alternatifleri henüz yeterince yok. Sony yeni geliştirdiği MPCL1 adlı pico projektör ile piyasadaki bu boşluğu doldurmak istiyor.

Cep projektörü diyebileceğimiz MPCL1, kullandığı lazer ışınları sayesinde DLP ve LED projektörlere oranla daha kaliteli ve keskin görüntüler vadediyor. Çoğunlukla 800 x 480p çözünürlüklü piyasadaki çoğu projektörden farklı olarak MPCL1 HD kalitesinde (1920 x 720 piksel) çözünürlük sunuyor. 32 lümenlik parlaklık değeri ise biraz düşündürücü. Ancak bu noktada lazerin yardımıyla parlaklık yoğunluğu kağıt üzerinde olmasa da pratikte daha iyi seviyelerde olacaktır.

sony-laser-pico-1-800x420
1,2 metreden 40 inç, 3,6 metreden 120 inç boyutunda görüntü yansıtabilen Sony MPCL1, netlik ayarını otomatik olarak kendisi yapıyor. 3.000 mAh kapasiteli pili, kablosuz kullanıldığında MPCL1’i yaklaşık 2 saat idare ediyor. Ekim ayında satışa sunulacak olan MPCL1 pico projektörün tahmini satış fiyatı 350 dolar.