reklamı kapat

POPÜLER

Sony
sony
sony
sony

Sony’den her yüzeyi televizyona dönüştüren kompakt projektör [Video]

20 Ocak 2016

Sony, Life Space UX çatısı altındaki iki yeni ürününün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin görücüye çıkardığı ilk ürün taşınabilirliğiyle dikkat çeken bir projektör. Portable Ultra Short Throw Projector adını taşıyan projektör, küçük boyutuna rağmen çok kısa mesafeden duvara veya herhangi bir yüzeye görüntü aktarımı yapabiliyor.

1366×768 çözünürlüğünde 22 inç’ten 80 inç’e kadar duvara görüntü yansıtabilen projektör, 100 lümen parlaklık değeri sunuyor. 81 x 131 x 131 mm boyut ölçüsüne sahip olan projektör, bünyesinde barındırdığı pille 2 saate varan kablosuz kullanım imkanı sunuyor. Bluetooth Low Energy’ye destek veren projektör bu sayede Bluetooth‘lu cihazlarla kablosuz iletişim kurabiliyor. Duvarda, masada veya hoparlör ayağıyla kullanılabilen projektör, 13 Şubat’ta Japonya’da satışa sunulacak. Projektörün Japonya’daki satış fiyatı 93,000 yen (798 dolar) olacak.

Sony’nin projektörü haricinde Glass Sound Speaker isimli hoparlörünü de tanıttı. Geçtiğimiz yıl CES Fuarı’nda duyurulan Symphonic Light’a benzer bir tasarım çizgisine sahip olan hoparlör, sesi 360 derece yayma yeteneğine sahip. Cam bir tüp içinde muhafaza edilen aydınlatma sisteminin de yer aldığı hoparlör, projektörle aynı zamanda satışa sunulacak. Yaz aylarında Amerika’da satışta olacak hoparlörün Japonya’daki satış fiyatı ise 74,000 yen (634 dolar).

VİDEO

YORUMLAR