reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ2

Sony’nin geleceğiyle ilgili beklenmedik iddia

Sony hakkında beklenmedik bir iddia geldi. Kısa bir süre önce PS Vita oyun kartlarının satışını 2019’da noktalayacağını açıklayan Sony, akıllı telefon üretimine de son verebilir.

Phonearena’nın aktardığı habere göre Sony’de uzun yıllar CEO’luk görevini üstlenen Kaz Hirai’nin yerine gelen yeni CEO Kenichiro Yoshida gelecekte Sony için radikal kararlara imza atabilir. Sony’nin yeni CEO’su Yoshida, şirketin üç yıllık yeni planını açıkladı ve bu planın odak noktası Sony’nin sunduğu hizmetlerin ve diğer çekirdek alanların odak noktasıydı. Yoshida’nın tüketici ürünlerinden bahsetmemesi ve akıllı telefonlarla ilgili gelecek planını açıklamaması Sony’nin gelecekte akıllı telefon üretimine son vereceği anlamına gelebilir. Biz Sony’nin akıllı telefon üretimini sürdüreceğini düşünsek de bu iddianın ortaya atılması ilginç bir gelişme. Sony, kamera ve kamera endüstrisi için kamera sensörlerinin üretimini üstlenmiş durumda. Şirketin bu işten milyar kazanması Sony’nin gelecekte bu sektöre daha çok odaklanması anlamına geliyor.

Sony akıllı telefon üretimine devam edecek mi?

Sony’nin kısa bir süre önce Xperia XZ2 ve XZ2 Compact modellerini tanıtması şirketin gelecekte de akıllı telefon üretimine devam edeceğini gösteriyor. Şirketin rakipleriyle başa çıkabilmesi için acilen çerçevesiz ekranlı bir telefon piyasaya sürmesi gerekiyor.

Video