reklamı kapat

POPÜLER

Sony akıllı telefonların tasarımı nihayet değişiyor

Sony’nin başarılı telefonlar ürettiği bir gerçek. Fakat Sony, konu tasarım olduğunda nedendir bilinmez değişime pek sıcak bakmıyor. Çerçevelerin neredeyse tamamen kaldırılmaya başladığı günümüzde ısrarla dev çerçevelere sahip akıllı telefonlar üretmeye devam eden Sony, nihayet bu inadından vazgeçecek gibi görünüyor. İddialar doğruysa Sony, tamamen çerçevesiz ekranlı bir tasarım anlayışına geçiş yapmak için kolları sıvamış durumda. 

İddialar doğruysa Sony, IFA 2017’de bu yeni tasarıma sahip akıllı telefonunu tanıtacak. Telefonun tamamen çerçevesiz mi olacağı yoksa Galaxy S8’de olduğu gibi bazı kısımlarda az da olsa çerçeveye mi sahip olacağı konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat Sony’nin uzun yıllar sonra tasarımda değişikliğe gitmesi bile başlı başına önem arz ettiğini söylemek gerek.

Sony’nin tasarımda radikal bir değişikliğe gitmesi Apple ve Samsung’un çerçevesiz telefon alanında yeni bir rakiple daha karşı karşıya kalacağını gösteriyor. Sony’nin tanıtacağı modelin amiral gemisi olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak böylesine önemli bir tasarımsal değişikliğin ilk olarak amiral gemisi modelde kendisini göstermesi mantıklı bir hamle gibi görünüyor. Şimdilik bu bilgiler bir iddia olmaktan öteye gidemiyor. Sony’den de konuyla ilgili bir açıklama gelmezken detayları öğrenmemiz için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR