reklamı kapat

POPÜLER

Şortunuzdaki antrenör: Lumo Run [Video]

Giyilebilir teknoloji bu sefer akıllı saat değil de spor şortu olarak karşımızda. Lumo Lift adlı ürünü ile kamburluğa savaş açan Lumo Bodytech, aktivite takibi yapan kol bantları ve akıllı saatlere alternatif eşsiz bir ürün sunuyor: Bildiğiniz spor şortu!

Erkekler için şort, kadınlar için tayt olarak bugünden itibaren satışa sunulan Lumo Run, şortun bel kısmındaki bir sensör sayesinde koşucunun biyomekanik parametrelerini ölçüyor. Diğer bir deyişle, koşu sırasında sakatlanma riskini minimuma indirmek için profesyonel sporculara yapılan belli başlı analizleri, şortun bel kısmındaki bu sensör yapabiliyor. Hız, atılan adım sayısı gibi standart akıllı saat veya bileklilerden farklı olarak Lumo Run, vücudun zeminle temas süresi, sıçrama süresi, adım uzunluğu gibi normalde özel olarak analiz edilmesi gereken bilgileri toplayarak koşu tekniğini geliştirmeye yardımcı oluyor.

Lumo Run
Lumo Run’ı giyen sporcu koşmaya devam ettikçe tüm veriler akıllı telefona aktarılıyor. Akıllı telefondaki uygulamayla bağlantıya geçen sensör, gerçek zamanlı istatistikleri kullanarak sesli olarak koşucuyu motive ediyor. Yani Lumo Run şortunu giyerken yalnız koşuyor olsanız bile profesyonel bir antrenörün sizi sürekli motive ettiğini söylemek mümkün. Lumo Bodytech’in haberin devamındaki videosu, konuyu çok daha iyi anlatacaktır.

VİDEO

YORUMLAR