reklamı kapat

POPÜLER

Spotify 80’ler ruhunu geri getirdi [Video]

Önemli yapım ve dönemlere özel olarak hazırladığı başarılı listeleriyle kalbimizi çalan Spotify bizi bu kez 80’lere götürüyor. Online müzik devinin yeni listesi için başlattığı reklam kampanyası ise o yıllara dair ne varsa geri getirmeyi hedefliyor.

30 parçalık listenin ilk sırasında 80’li yıllara damgasını vuran Never Ending Story yer alıyor. Michael Ende’nin aynı isimli kitabından uyarlanarak film olan, filmde aynı zamanda bir soundtrack olarak yer alan Never Ending Story, tıpkı adı gibi hiç bitmeyen bir hikayeye sahip. Spotify ekibi, “Spotify yayın hayatına başladığından itibaren her gün mutlaka bir kez çalındığını” belirttiği bu özel parça için elbette o derece özel bir reklam çalışmasına imza attı.

Atreyu’nun şans ejderhası Falkor’un üzerinde gittiği sahne günümüze uyarlanmış bir şekilde yer aldı. Atreyu’yu canlandıran Noah Hathaway ve Falkor’a ses veren Alan Oppenheimer da bizzat reklam filmi için Spotify ekibinin yanında yer aldı. Bu eğlenceli çalışmayı hemen yukarıdan izleyebilir, Spotify’ın Never Ending ’80’s listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam filminin kamera arkası görüntülerine hemen aşağıdan göz atabilirsiniz: