reklamı kapat

POPÜLER

Spotify ilk müzik belgeselini yayınladı [Video]

Spotify, Metallica’nın ilk yıllarını anlatan müzik belgeseli LandmarkMetallica: The Early Years’ı kullanıcılarına sundu.

LandmarkMetallica: The Early Years belgeseli ile izleyiciler, efsane metal grubunun ilk yıllarına doğru heyecanlı bir yolculuğa çıkıyor. Dört bölümden oluşan belgeselde, grup üyeleriyle yapılan röportajlar, daha önce hiç yayınlanmamış arşivlik kamera kayıtları ve özel çalma listeleri de yer alıyor. Amerika, İngiltere, İsveç ve Almanya’da Spotify’ın mobil platformu üzerinden erişilebilen Landmark – Metallica: The Early Years, thrash metal müziğin ilk kıvılcımları, sert rif kullanımları ve müzik tarihinin en etkileyici rock metal grubunun kuruluşuna kadar pek çok ilgi çekici hikayeyi bir araya getiriyor.

Grubun kurulduğu 1981 yılından, 1984’te ilk profesyonel albümleri olan Ride The Lighting’e kadar olan döneme odaklanan belgeselin her bölümünde, James Hetfield, Lars Ulrich ve Kirk Hammett ile oldukça keyifli röportajlar yer alıyor. Ayrıca daha önce gün yüzüne çıkmamış kayıtlar, Anthony Schepperd’in ilginç animasyonları ve bugün pek çok grubun elde ettiği başarıda Metallica’nın oynadığı rol gibi detaylar da izleyicilere keyifli dakikalar sunuyor. Serinin ilk bölümünü haberin girişinden izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER