reklamı kapat

POPÜLER

Dört ayrı titreşim motorlu sıra dışı akıllı saat

Mobil cihazlarımızı ekranları vasıtasıyla kullanıyor; sesli uyarıları ile bildirimlerden haberdar oluyoruz. Akıllı saatler için de aynı şey geçerli olsa da farklı bildirimler için farklı titreşim modelleri uygulayan Moment akıllı saat, sıradan davranış kalıplarını değiştirmeyi hedefliyor.

Akıllı telefon ve akıllı saatler, mesaj ya da arama bildirimleri için sesle kullanıcıyı uyarırken Moment‘ın geliştiricisi Somatic Labs, bu kalıbın dışına çıkan bir akıllı saat teknolojisine imza attı. Üzerindeki dört titreşim motoruyla farklı bildirimler için farklı düzenlerde titreşim gönderen Moment, kullanıcısıyla farklı bir şekilde iletişim kuruyor.

Moment’ın titreşim düzeni pek çok farklı alanda kullanılabilir. Örneğin bir müzisyen bir parça üzerinde çalışırken akıllı saati metronom olarak ayarlayabilir. Kullanıcı, mesaj ya da aramanın kimden geldiğini, titreşimin şekline göre, ekrana hiç bakmadan bilebilir. Gözünüzü yoldan ayırmadan GPS’i takip edebilmek de akıllı saatin öne çıkan özellikleri arasında. Gidilecek yöne doğru bileğiniz üzerinde şekil çizebilen titreşim düzeni sayesinde dikkatiniz dağılmadan, herhangi bir ekrana bakmadan yönünüzü kolaylıkla bulabilirsiniz.


Tek şarjla bir hafta kullanım ömrü sunan Moment, renkli LED ekrana sahip. Android ve iOS uygulamaları yakında uygulama marketlerde yerini alacak. 2017’nin başlarında 159 dolar fiyatla piyasaya sunulması beklenen Moment için Somatic Labs, Eylül 2016’da Kickstarter kampanyası başlatmaya hazırlanıyor. Kickstarter’dan ön sipariş veren kullanıcılar için akıllı saatin fiyatı 129 dolar olacak.