reklamı kapat

POPÜLER

Sony SmartBand ve Core

Sony SmartWear sistemiyle tüm hayatınız kayıt altında

Akıllı saat ve fitness bileklikleri hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Giyilebilir teknoloji konsundaki bu gelişmeye kayıtsız kalmayan firmalardan biri de Sony oldu. CES 2014‘te tanıtılan SmartBand ve Core, kullanıcının spor aktivitelerinin yanı sıra gün içindeki önemli anlarının ya da uyku alışkanlıklarının da takibini yapıyor ve tüm verilerin LifeLog uygulaması ile akıllı telefonlar üzerinden izlenebilmesini sağlıyor.
Sony SmartBand ve Core
Aktivite takibini yapmayı sağlayan sensörlere sahip olan Sony Core, Sony’nin bundan sonra farklı cihazlarına da yerleştirmeyi düşündüğü minik bir cihaz. Yapabildikleri sadece spor aktivitelerini takip etmekle sınırlı değil. Sony’nin ifade ettiğine göre Core, kullanıcılar için önem taşıyan her şeyi takip etmeye yarıyor. LifeLog uygulaması üzerinden fiziksel, sosyal ve günlük hayata dair hemen hemen her şeyi takip etmeyi sağlayan Core, kullanıcının nereye gittiğini, hangi fotoğrafları çektiğini, nerede, ne zaman bulunduğunu ve dünyayla nasıl iletişim kurduğunu kaydediyor.
Sony SmartBand
Core, çok hafif ve çok küçük bir birim ve SmartBand’in içine takılarak kullanılabiliyor. Akıllı telefonla iletişimde olduğu için gelen arama, mesaj ya da bildirimler için titreşimle uyarı da veriyor. SmartBand’in kıyafetlerle uyum sağlayabilmesi için farklı renkleri bulunuyor.

Bilekliğin ya da merkez birimin ekranı yok. Bunun yerine sadece üç adet LED göstergeye sahip. Sony, cihazın pil ömrünü beş gün olarak veriyor ki titreşim motoru ve LED göstergeler dışında enerji tüketen bir parça olmadığı için bu süre normal görünüyor.
Sony SmartBand
SmartBand için kesin bir fiyat bilgisi bulunmasa da 15 ila 20 euro fiyat aralığında olabileceği işaret ediliyor. Bilekliğin ve ileride göreceğimiz bazı Sony ürünlerinin merkez birimini oluşturacak olan Core’un ise 99 euro fiyatla yılın ilk çeyreğinde satışta olması bekleniyor.

VİDEO:

İLGİLİ HABERLER