reklamı kapat

POPÜLER

RAZER NABU

Giyilebilir Teknoloji Rehberi

Son yılların belki de en hızlı gelişen ve en fazla heyecan yaratan kategorilerinden biri “giyilebilir teknoloji” oldu. 2014’e damgasını vuracak olan akıllı saat, bileklik ve gözlük gibi aksesuarlar, yükselişini son hızla sürdürüyor.

“Gelecek” geldi
GOOGLE GLASS
GOOGLE GLASS
Final sürümünün satışa sunulmasını heyecanla beklediğimiz Google Glass, giyilebilir teknoloji dendiğinde akla gelen ilk teknolojik ürün oluyor. Fütüristik görünümlü ve kolay kullanımlı Google Glass, “fotoğraf çek” dediğinizde fotoğraf çeken, gözünüzün gördüğünü video olarak kaydedebilen, yol tarifi almak istediğinizde rotayı gözünüzün önüne getiren, günümüz teknolojilerinin çok ilerisinde gibi duran gelişmiş bir akıllı gözlük. Üstelik artık gözlük kullananlar için Titanium Collection ile dört farklı çerçeve alternatifi sunuluyor. Bu çerçeveler tabii ki Glass’tan ayrı olarak satılıyor.

Hibrit bileklik
RAZER NABU
RAZER NABU
Razer’ın bu alandaki ilk ürünü olan Nabu, yarı akıllı saat, yarı aktivite ölçer özelliklerine sahip hibrit bir cihaz gibi duruyor. Üzerinde iki tane OLED ekran yer alan bileklikte, akıllı telefona gelen e-posta, mesaj ve aramalar için uyarı simgeleri görüntüleniyor. Akıllı bileklik aynı zamanda kullanıcısının konum, yüksek, atılan adım ve uyku verileri gibi faaliyetlerini ölçebiliyor. Bileklik, hem Android hem de iOS işletim sistemi ile uyumlu.

Android’e elveda
SAMSUNG GEAR 2
SAMSUNG GEAR 2
Samsung, akıllı saati Galaxy Gear’ı güncelledi ve adındaki Galaxy’yi attı. Yeni akıllı saat Gear 2, Samsung’un Tizen OS ismini verdiği işletim sistemiyle çalışıyor. İlk versiyonla ortak yönlerinden biri ekran büyüklüğü olan Gear 2’de 1,63 inç ekran bulunuyor. Farklarından biri ise pil ömrünün bir günden üç güne çıkmış olması. Akıllı saatlerin en çok eleştirilen yönlerinden biri olan batarya konusunda böyle bir ilerleme olması Samsung’un kullanıcıları dinlediğini gösteren güzel bir gelişme. Akıllı saat, çift çekirdekli 1 GHz işlemciye, 4 GB da dahili depolama alanına sahip.

Şimdi daha “fit”
SAMSUNG GEAR FIT
SAMSUNG GEAR FIT
Samsung da spor ve aktivite bilekliği camiasına adımını attı ve Mobil Dünya Kongresi’nde kavisli AMOLED ekranlı ve entegre nabız sensörlü Gear Fit’i tanıttı. Gerçek zamanlı olarak kalp atış hızını ölçebilen bileklik bir yandan da kullanıcılara, spor yaparken rehberlik etmeye çalışıyor. Telefona gelen arama ve mesajlar için de bildirim görüntüleyen Gear Fit, aynı zamanda IP57 sertifikalı suya ve toza dayanıklı bir bileklik.

Çelik şıklığı
PEBBLE STEEL 2
PEBBLE STEEL 2
Pebble kesinlikle duyurulmasından piyasaya çıkışına kadar büyük ilgi gördü ve sürekli yükselen bir grafiğe sahip oldu. Ancak en çok eleştirilen yanlarından biri olan tasarım konusuna henüz çözüm getirebildi. Paslanmaz çelikle ve üç yeni kordon seçeneğiyle premium bir görünüme bürünmeyi başaran akıllı saat, e-kağıt ekrana sahip. Beş ile yedi gün arası pil ömrü sunan Pebble Steel, hem Android hem de iOS işletim sistemi ile çalışabiliyor. Pebble’ın kendi uygulama mağazasında pek çok ihtiyaca yönelik uygulama ve eğlenceli arayüzler bulmak mümkün.