reklamı kapat

POPÜLER

TomTom, sporculara özel yeni nesil saatlerini tanıttı [Video]

GPS cihazları ile ünlü TomTom‘un sporculara özel saat serisine iki yeni üye ekleniyor. Daha önce piyasaya sürülen Running ve Multi-Sport akıllı saatlerinin yanı sıra yeni gelen Runner Cardio ve Multi-Sport Cardio isimli iki yeni üyenin en dikkat çeken özelliği ise kalp ritmi ölçümü olarak göze çarpıyor.

Advertisement

Runner Cardio’nun Mio sensörü, kullanıcısının kat ettiği mesafenin yanı sıra sarf ettiği eforu ve kan akış hızını da ölçebiliyor. Ekran üzerinde kullanıcının kalp ritmi anlık olarak diğer önemli verilerin yanında görüntülenebiliyor. Saatte kullancıların seçebileceği beş farklı mod bulunuyor. Bu modlar; aralıklı antreman için Sprint, yüksek tempolu antreman için Speed, kalp ve ciğer kapasitesini geliştirmek için Endure, yağ yakmak için Fat Burn ve ısınma ya da soğuma için Easy olarak sıralanıyor.

Su geçirmez özelliğe sahip saat üzerinde tek fiziksel tuş bulunuyor ve tüm ayarlar bu tuş üzerinden yapılıyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra TomTom’un GPS ve GLONASS uydu teknolojilerini de unutmamak gerek. Saat oldukça yüksek bir hassasiyetle spor yapılan rotayı kaydedebiliyor. Ayrıca TomTom MySports web sitesinin yanı sıra RunKeeper, MapMyFitness ve Strava gibi popüler antreman platformları ile veriler eşleştirilebiliyor.

Multi-Sport Cardio ise Runner Cardio’dan farklı olarak yüzme ve bisiklet aktivitelerini de ölçebiliyor. Önümüzdeki haftadan itibaren Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacak olan saatlerden Runner Cardio 270 dolar, Multi-Sport Cardio ise 300 dolar satış fiyatına sahip.

VİDEO