reklamı kapat

POPÜLER

garmin

Garmin’den sporculara özel GPS destekli yeni saatler [Video]

Garmin, koşuculara özel üç yeni GPS destekli saatini tanıttı. Şirketin görücüye çıkardığı Forerunner 235 modeli Garmin Elevate olarak adlandırılan optik sensörü bünyesinde barındırıyor. Bu sensör sayesinde saat kalp ritmi ölçümü yapabiliyor.

garmin
Garmin Forerunner 235 modeli haricinde kalp ritmi sensörüne sahip olmayan Forerunner 230 modelini de tanıttı. Bu model kalp ritmi ölçümünü harici ANT+ aksesuarları sayesinde gerçekleştiriyor. Forerunner 230 modeli tam dolu şarjla 16 saat, Forerunner 235 ise 11 saate varan pil ömrü sunuyor.

Her iki saat de Connect IQ akıllı saat platformuna destek veriyor. Bu platform saate ekstra saat arayüzleri, uygulamalar, widget’lar ve çok daha fazlasını sunuyor. Garmin’in Connect uygulamasıyla uyumlu şekilde çalışan saatlerden Forerunner 230 yaklaşık 250 dolardan, Forerunner 235 ise yaklaşık 330 dolardan satışa sunulacak. Bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak saatler farklı renk seçenekleriyle birlikte gelecek. Ailenin en güçlü özelliklere sahip üyesi Forerunner 630 ise 399 dolardan pazardaki yerini alacak.

VİDEO