reklamı kapat

POPÜLER

Garmin

Garmin’in en güçlü sporcu saati Forerunner 920XT [Video]

Garmin Forerunner ailesine yeni bir üye daha katıldı. Garmin, geçtiğimiz mayıs ayında tanıttığı GPS’li saati Forerunner 15’ten sonra ailenin amiral gemisi olacak saati Forerunner 920XT’nin duyurusunu gerçekleştirdi. Siyah/mavi veya kırmızı/beyaz renk seçenekleriyle üretilen saatler, renkli ekran ve telefon entegrasyonu desteğiyle birlikte geliyor. Garmin’in yeni saati, bisiklet, koşu ve yüzme (yüzme mesafesi ve yüzme hızı gibi bilgileri) hakkında detaylı istatistikleri sunuyor.

Saat aynı zamanda telefona gelen mesaj, e-posta, arama ve takvim hatırlatmaları gibi farklı bildirimleri 2,9 x 2,1 cm boyutunda ekran üzerinden gösterebiliyor. Ekranın piksel çözünürlük değeri ise 205 x 148. Sadece 61 gram ağırlığında olan saat, GPS ve yüksek hassasiyetli alıcıyı bünyesinde barındırıyor. Garmin’in GoPro’ya rakip olarak geliştirdiği aksiyon kameraları VIRB ve VIRB Elite ile de uyumlu olan saat, Jawbone’un aktivite bilekliği UP24’te olduğu gibi uyku takibi de yapabiliyor.

Garmin
Nabız verilerine/hız bilgilerine dayanarak VO2 max (maksimal oksijen tüketimi) tahmininde bulunan saat, mevcut akıllı saatlerden ayrılıyor. Maksimal aerobik metabolizma olarak da tanımlanan VO2 max, genelde dayanıklılığın önemli olduğu spor dallarında kullanılıyor. Koşu, yüzme ve bisiklet gibi spor dallarıyla ilgilenen sporcular en yüksek VO2 max değerlerine sahip oluyor.

Garmin’in Forerunner 920XT modeline dönecek olursak 920XT, VO2 max değerini belirli algoritmalarla hesaplayabiliyor ve bu veriyle bir sonraki yarış için tahmini süreler de verebiliyor. Şarj edilebilir pille UltraTrac modunda 40 saate, egzersiz modunda 24 saate, saat modunda 4 aya yakın bir kullanım süresi sunan Forerunner 920XT, yüksekliği hesaplayan barometrik altimetreye de sahip. Garmin’in internet sayfası üzerinden 3-5 haftalık bir gönderim süresinden sonra temin edilen saatin yurtdışındaki satış fiyatı yaklaşık 450 dolar. Eğer kalp ritmi monitörü ile birlikte satın almak isterseniz 500 doları gözden çıkarmalısınız.

VİDEO