reklamı kapat

POPÜLER

Nex Band

Modüler akıllı telefondan sonra şimdi de modüler akıllı bileklik

Son dönemde teknoloji dünyasının gündeminin ilk sırasında giyilebilir akıllı ürünler var. Saatler, gözlükler, bileklikler, kameraların yanı sıra tekstil ve hatta ayakkabılarda bile “akıllı” sıfatını taşıyan ürünler karşımıza çıkıyor. Bir de yeni tanıştığımız modüler cihazlar söz konusu. Bunların en popüleri Google‘ın himayesinde geliştirilmeye devam eden modüler akıllı telefon Ara. Bu iki konsepti birleştiren ise modüler bir akıllı bileklik olan Nex.

Nex Band
Genç kitleyi hedef alan bu yeni bileklik üzerine “Mod” olarak anılan parçalardan beş adet yerleştirilebiliyor. Bu parçaların her biri bilekliğe farklı yetenekler kazandırıyor. Bir parça, çağrı, mesaj ya da Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan gelen bildirimler için ışıkla uyarı yaparken bir diğeri yakınlık sensörü sayesinde arkadaşlarınız yakınlardayken sizi haberdar ediyor. Mod’lar, Nex bilekliğe özel oyun ve mesajlaşma uygulamasıyla birlikte de kullanılabiliyor. Sahip olduğunuz Mod sayısı, oyunlardaki kabiliyetlerinizi artırıp, ekstra güçler sağlıyor. Ya da özel bir Mod kullanarak, aynı Mod’a sahip yakın arkadaşlarınızla gizli bir şekilde mesajlaşabiliyorsunuz. Mod’ları, konum takibi için de kullanabiliyorsunuz.

Nex Band
Bluetooth 4.0 teknolojisiyle mobil cihazlarla iletişim kuran Nex, iOS ve Android uyumlu. USB bağlantı noktası üzerinden şarj edilen bileklik, titreşim motoruna da sahip. 49 dolara ön sipariş verebileceğiniz bilekliğin fiyatı piyasaya çıktığında 99 dolar olacak.

İLGİLİ HABERLER