reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia Battery Boost

Nvidia, Battery Boost teknolojisiyle oyuncuları kablolardan kurtarmaya kararlı

Nvidia, GeForce GTX 800M serisi yeni dizüstü bilgisayar yongalarını bugün duyurdu. Dizüstü oyun bilgisayarlarında enerji verimliliğini otomatik olarak ayarlayan yeni seri yongalar, pil kullanım süresini iki katına kadar uzatıyor.

Battery Boost adı verilen teknolojiyle, dizüstü bilgisayarın CPU, GPU ve RAM’i seçilen kare hızına göre anında ayarlanarak enerji verimliliğinin maksimum düzeye çıkarılması sağlanıyor. Battery Boost’lu grafik yongaları, kullanılan güç miktarını oyunların yüksek performans gerektiren yerlerinde artırırken, daha düşük yoğunluklu bölümlerinde azaltıyor.

Nvidia GTX 800M yongaların, pil süresini uzatmaya ek olarak performansı iyileştirdiği ve yüzde 15 ila yüzde 60 oranlarında hızlanma sağladığı da belirtiliyor. Dahası bu yeni seri Nvidia’nın oyun kayıt uygulaması ShadowPlay‘i ve portatif Shield cihazlarına oyun akışı sağlayan GameStream‘i de destekliyor.

Ancak Nvidia, GeForce’un önceki serilerine sahip kullanıcılarını da unutmadı ve ay sonunda GeForce GTX 700M GPU’lara ek olarak, GeForce GTX 680M, 675MX, 670MX ve GTX 660M GPU sahiplerinin GeForce Experience yazılımını ShadowPlay ve GameStream’i destekleyecek şekilde güncelleyebileceğini duyurdu.