reklamı kapat

POPÜLER

Asus G750

Asus’tan süper GPU destekli yeni dizüstü oyun bilgisayarları

Asus, Republic of Gamers adlı dizüstü oyun bilgisayarlarına yeni bir seri ekleyeceğini duyurdu. ROG G750JZ, G750JM ve G750JS modellerini kapsayan serideki üç bilgisayarda geçtiğimiz hafta görücüye çıkan NVIDIA GeForce GTX 800M serisi GPU’ları da kapsayan üstün bileşenler kullanılmış.

Razer ve MSI gibi firmalar giderek incelen ve hafifleyen modellerle karşımıza çıkarken Asus’un bu yeni modelleri göze bir hayli hantal görünüyor. Ancak cihazlarda kullanılan gelişmiş teknoloji ürünü bileşenler kaba görünümü mazur gösteriyor. 4 GB RAM’e sahip son teknoloji ürünü GPU’lara 2,4 GHz Intel Core i7-4700 işlemcilerin eşlik ettiği cihazlarda bulunan ASUS TurboMaster GPU hız aşırtma programı dizüstü bilgisayarda masaüstü grafik gücü vadediyor.
Asus G750
Donanımın ısınmasını önlemek için gelişmiş soğutma çözümleri içeren serideki işlemcilerin ve GPU’ların soğutma sistemleri ayrı. UHD 4K içeriği destekleyen bilgisayarlardaki video çıkışı HDMI 1.4 ve DisplayPort 1.2 destekli. Bağlantı çözümü olarak Killer Wireless-N1202 ağ donanımının kullanıldığı seri, piyasadaki dizüstü oyun bilgisayarları arasında en iyi klavyelerden birine sahip. Arka aydınlatmaya sahip klavyedeki optimum tuş derinliği sayesinde karanlıkta ve az ışık alan ortamlarda yazı yazmak daha kolay. Cihazlarda ayrıca multi-touch trackpad de bulunuyor.

Yeni serinin piyasaya çıkış tarihi ve fiyat bilgisi henüz kesinleşmiş değil.