reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

MSI’dan Ultrabook gibi oyun bilgisayarı

Hannover’de resmi olarak bugün başlayan CeBIT bilişim fuarında MSI güzel bir sürpriz yaptı ve GS60 Ghost Pro adlı yeni modelini görücüye çıkardı. 15,6 inç ekran boyutuna sahip cihaz, NVIDIA’nın Maxwell mimarisini temel aldığı tahmin edilen yeni dizüstü bilgisayar GPU’larından birini içeriyor. Etkinlikteki MSI yetkilileri grafik çipiyle ilgili bilgi vermese de, cihazın 3K (2.880 x 1.620) çözünürlüklü ekranında yeni oyunların pek çoğunun rahatlıkla oynanabileceğini belirtiyor.

Advertisement

ghostpro3
Ghost Pro görünümü ve hafifliğiyle de oyun meraklısı kullanıcıları cezbediyor. Sadece 19,5 mm kalınlığında ve 1,99 kg ağırlığında olan cihaz, taşınabilir oyun bilgisayarları arasında Ultrabook görünümü ve hafifliğine en çok yaklaşanı.

ghostpro2
4’üncü Nesil Intel Core i7, HDD ile birlikte dual SSD depolama (isterseniz Super RAID) ve 802.11ac Wi-Fi özelliklerine sahip olacak şekilde yapılandırılabilen model, oyun severlerin yanı sıra bilgisayarından yüksek performans bekleyen kullanıcılara da hitap ediyor. Seçilen yapılandırmaya göre 1.600 ila 2.000 euro arasında değişen fiyat etiketine sahip olması öngörülen cihazın önümüzdeki ay piyasaya çıkması bekleniyor.