reklamı kapat

POPÜLER

razer

Razer, yeni Blade ve Blade Pro’yu görücüye çıkardı [Video]

Oyun tutkularına alanında en iyi cihazları sunmak için en ince detaylar üzerinde dahi büyük harcamalar yapmaktan kaçınmayan Razer, dizüstü oyun bilgisayarlarına iki yeni model ekliyor. Geçen yıl çıkan ve bizim de sitemizde yer verdiğimiz 14 inçlik Blade ve 17 inçlik Blade Pro‘dan çok da farklı görünmese de iyileştirmeleri yine ayrıntılarda saklı olan modellerin en büyük farkı “Quad HD” çözünürlüklü yeni ekranları.

Yüksek çözünürlüklü ekranları sayesinde artık grafik tasarımcılardan video editörlerine kadar her tür kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek olan Razer’ların öncelikli hedefi tabii ki teknolojik açıdan en iyi oyun bilgisayarına sahip olmak isteyen oyun severler. Önceki modellerden 0,7 inç daha kalın olmakla birlikte hala MacBook Pro Retina’dan ince olan Razer’ın tasarıma verdiği önem ortada. Firmanın CEO’su Min Liang Tan, USB bağlantı noktalarında Razer logosundaki yeşil rengin kullanılması için 380 bin dolar (ciddiyiz!) harcandığını dahi belirtiyor.

razor
Yeni Razer’ların teknik özellikleri de en iyi teknolojileri bir araya topluyor. 128 GB katı hal sürücüsü (SSD) ve dördüncü nesil Intel Core i7-4702HQ ve 4700HQ işlemci içeren cihazlarda ayrıca henüz bugün duyurulan Nvidia GeForce GTX 870M ve 860M grafik yongaları bulunuyor. Yeni yongalar ısınma sorununu ortadan kaldırmakla birlikte verimli güç kullanımı sağlayarak 2 ila 3 saat kablosuz oyun süresi vadediyor. Razer’ların 3200×1800 çözünürlükteki IGZO IPS ekranları ise 160 dereceden geniş görüntüleme açılarına imkan veriyor. Dahası Windows 8’den tam verim sağlanması için ekranlar bu defa dokunmatik.

Nisan başında piyasaya çıkarılması öngörülen ultra portatif Razer Blade 2200, bugün itibarıyla satışta olan Pro modeliyse 2300 dolara sizin olabilir.

VİDEO