reklamı kapat

POPÜLER

Thread In Motion Skadi akıllı bileklik
Thread In Motion Skadi
Thread In Motion Skadi
Thread In Motion Skadi

Türk teknoloji şirketinden sosyal mesafeyi ayarlayan akıllı bileklik

Türk malı yerli ürünler geliştiren teknoloji şirketi Thread in Motion,  Scadi olarak adlandırdığı akıllı bilekliğini tanıttı. Koronavirüs salgınıyla mücadeleye de destek veren akıllı bileklik, çalışanlar arasında 1.5 metrelik mesafeyi sürekli tarıyor.

Bu sayede kullanıcılar sosyal mesafeyi rahatlıkla koruyabiliyor.  İş makinelerinde olası çarpışmaları da önleyebilen Scadi hakkında şirketin CEO’su Kadir Demircioğlu açıklamada bulundu. Kadir Demircioğlu ise “Yeni akıllı bilekliğimiz ile çalışanların sağlığını korurken, ihracat ile ülkemize katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Hali hazırda farklı sektörlerinden, farklı markalarla iş birliğimiz var” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam dolu bir pille 12-18 aya varan bir kullanım imkanı sunan akıllı bileklik, IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı. Verileri merkezi bir bulut sisteminde toplayan Scadi, BLA (Bluetooth Low Energy) bağlantısıyla mobil cihazlarla iletişim kuruyor.

Akıllı bileklik Thread in Motion Scadi hakkında şirketten açıklama

Thread in Motion’un genç CEO’su Kadir Demircioğlu, bir teknoloji start-up şirketi olarak kurdukları TIM’in yeni ürünü Scadi’yi farklı ülkeye ihraç etmek istediklerini belirtti. “Yeni akıllı bilekliğimiz ile çalışanların sağlığını korurken, ihracat kanalları ile ülkemize katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Bu bileklik sadece pandemi döneminde değil, her dönemde iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda katma değer sağlayacak yepyeni bir ürün” diyerek sözlerine devam eden Demircioğlu, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti. 

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu