reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Türkçe müzik arşivini genişletti

Kısa bir süre önce Vodafone ile iş birliğine giden ve Türkçe müzik arşivinin çok yakında zenginleşeceğini belirten Spotify, verdiği sözü tuttu ve Türkçe müzik arşivini geliştirdiğini duyurdu. Müzik arşivine binlerce Türkçe şarkı ekleyen Spotify, en güzel Türkçe parçaları müzik severlerle buluşturuyor. Medcezir ve Arnavut Kaldırımı gibi 90’ların sevilen parçalarının yanı sıra “Güm Güm” gibi son dönemin en çok dinlenen dans parçaları ve en sevilen müziklere Spotify sayesinde her yerden ulaşmak mümkün.

Spotify Türkiye Ülke Direktörü Ergül Çivi, “Türkiye’de çok sevilen muhteşem sanatçılarımız var ve yerel müzik biz Türkler için her zaman bir gurur kaynağı olmuştur. Şimdi bütün Türkçe müzik hayranları platformumuzda sevdikleri sanatçıların şarkılarını dinleyebilir ve sevdikleri müziğin keyfini çıkarabilirler” dedi. Spotify’in bu güzel haberi kutlamak için hazırladığı Türk müziğinin en hit parçalarından oluşan çalma listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Spotify

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Spotify Türkçe müzik arşivini genişletti” için 2 cevap

  1. Koray Küpe dedi ki:

    Evet çok harika bir haber ancak gözat kısmında editörlerin sevdiği yabancı parçalar ön planda. Radyolar desen 4-5 beğeni sonrası kendini tekrarlayıp duruyor. Keşfet sayfasındaki öneriler albüm bazlı ve çok nadir yenileniyor. Tüm müzik arşivini baz alan akıllı bir radyo yok. Müzik keşfetmek için saatler harcamanız lazım. Yeni çıkanlar kısmında yabancı ve sevip sevmediğim her türden müzik var. Bugün listeler kısmına ülke bazlı çok dinlenen ve paylaşınlanlar eklenmiş. Bu da güzel ama mesela ben rock sevmiyorum, listelerde sevmediğim tarzlar karşıma çıkınca hoşuma gitmiyor. Takip ettiğin sanatçıların albümü çıktığında bildirim geliyor ama bu da bazen rahatsızlık verici oluyor. Birden çok bildirim aynı anda geldiğinde birine tıklayınca diğerleri siliniyor. Bildirim geçmişi mobil uygulamadan görülemiyor. En sevdiğim şarkılardan oluşan çalma listeleri bile bir süre sonra sıkıcı oluyor. Radyolar adam gibi çalışsa bir nebze düzelir ama kişiselleştirilebilir müzik keyfi için hala zayıf. Bu konuda Deezer harika, ama onun da kendine göre başka eksileri var.

    Bunun dışında bildirim sayılarıyla ilgili hatalar var. Zaman zaman okunmamış bildirim varmış gibi gösteriyor, ama yok. Bazen sayı fazla gözüküyor. Müzik önizleme özelliği harika ama uygulama tak diye kapanıyor. Kapanmalar düzelir ama ben kaç kez premium alıp bir şans verdimse hepsinde pişman oldum.

  2. Atakan Arısoy dedi ki:

    iyi bir haber. temennimiz turkce arşivlerin daha da genişlemesi ve Vodafone’da olan avantajlı paketlerin Turkcell ve Avea gibi operatörlere de eklenmesi. Mobil ödeme ile tek seferde premium ya da platinum paketlere aylık bir bedelle kullanılması sağlanabilir.
    Fakat söylemeden geçemeyeceğim, ben müziklerimi genelde spotifydan çalıyorum. öyle ki, büyük organizasyonlar haricindeki djlik işlerimi djay yazılımı ve spotify ile kendi oluşturduğum playlistlerle çok da rahat çözebiliyorum. hem mobil cihazlardan hem laptop’dan. fakat spotify’in kendi uygulaması tahammül edilemez bir biçimde bug dolu ve kilitlenmeye çok müsait. yeni versiyonuyla birlikte de elimin alıştığı x kapatma tuşu sürekli programı kapatmama neden oluyor. hayır bunu kim istedi ki sizden? opsiyonu da yok. ben spotify’ı seviyorum. arşiv yapmaktansa playlistler oluşturup yolda dinlemeyi birine dinlediğim bir şarkıyı tavsiye etmeyi seviyorum. bir çok kişinin premiuma geçmesine katkım oldu. azıcık özen gösterseler şu programa; stabilitesiyle, kalitesiyle çok sevilen bir uygulama olsa. güzel olmaz mı? olur elbet. si yu.