reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ın Haftalık Keşif özelliğine ilgi büyük

Spotify’ın pazartesi sendromunu bir nebze katlanılır kılan Haftalık Keşif özelliği, her geçen gün popülerliğini artırıyor. Online müzik devinin belirttiğine göre şimdiye kadar yaklaşık 40 milyon kullanıcı bu özelliği kullanırken, bu yolla tam 5 milyar parça dinlenmiş durumda.

Haftalık Keşif, kullanıcıların beğenilerine, dinleme alışkanlıklarına ve kendi oluşturduklara listelerine göre her pazartesi kişisel bir müzik listesi çıkarıyor. Her hafta başında yenilenen listeler sayesinde yepyeni parça ve sanatçıların keşfedilmesi mümkün oluyor. Spotify yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yaz duyurduğu özelliğinin 40 milyonun üzerinde kullanılıp bu yolla 5 milyar parça dinlendiğini belirtiyor. Firma içi deneysel bir girişim olarak başlayan bir özellik için gerçekten muazzam rakamlar.

Söz konusu özelliğin nimetlerinden sadece kullanıcılar değil, elbette sanatçılar da fazlasıyla yararlanıyor. Spotify yalnızca geçtiğimiz ay 8 bin sanatçının, takipçilerinin yarısını Haftalık Keşif özelliği sayesinde elde ettiğini belirtiyor.

İLGİLİ HABERLER