reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ın yeni rakibi Amazon Prime Music yayında

Amazon‘un kendi müzik uygulamasını hizmete sunacağına ilişkin söylentiler aylardır gündemdeydi. Bugün yayına alınan Amazon Prime Music, bu konudaki beklentilerin boş olmadığını gösterdi. Şu anda bir milyonu aşkın parçadan oluşan bir arşivin bulunduğu müzik hizmetinde reklam veya kısıtlama olmadan müzik dinlemek mümkün. Tabii küçük bir ayrıntıyı atlamayalım; Prime Music sadece Amazon Prime üyelerine açık.

79 ila 119 dolarlık ücretlerle Prime üyesi olanlar, Prime Music’e çevrimiçi erişim sağlamakla kalmayıp parçaları çevrimdışı saklama imkanına da sahip. Bu parçaları şimdi Amazon Music adını alan, önceden Amazon Cloud Player olarak bilinen uygulamayla Kindle Fire, iOS, Android ve Mac/PC üzerinden dinleyebiliyorsunuz. Spotify’dakine benzer hazır müzik listelerinin de bulunduğu uygulamanın şimdilik tek eksiği arşivinde.

Bir milyonu aşkın parça kulağa çok gibi gelse de şu anda Spotify’da 20, Deezer’da ise 30 milyon parçadan oluşan bir arşiv bulunduğunu hatırlatalım. Üstelik Prime Music’teki arşiv çok güncel parçalardan da oluşmuyor.

Bakalım Prime Music’in Spotify ve Deezer gibi popüler olmasına rağmen para kaybeden rakipleri karşısındaki kaderi ne olacak.

YORUMLAR