reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Steam Controller

Steam Controller sonbaharda piyasa çıkabilir

Oyun dünyasına yepyeni bir soluk getiren Steam, yakın bir zaman içinde konsol benzeri cihazlarla ortalığı daha da karıştıracak. Buna dair hem Steam tarafında hem de büyük üreticiler tarafında hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Oyunseverler ise bir yandan yeni nesil cihazları bir yandan da Steam’de oyun oynamayı keyfe dönüştürecek Steam Controller adını taşıyan kumandayı bekliyor.

Advertisement

Ortalıkta dolaşan son söylentilere göre dokunmatik özelikli panellere de sahip olacak kumanda, yurt dışında özellikle de ABD’de alışveriş çılgınlığının tavan yaptığı Noel dönemi öncesinde, ekim – kasım aylarında piyasada olacak. Güvenilir kaynaklardan geldiği belirtilen bu bilgiye göre kumandanın bahsi geçen tarihlerde çıkacak olması, Steam cihazlarının çıkışının bundan bir süre daha önce gerçekleşeceğinin de işaretçisi kabul ediliyor.

Steam’in arkasındaki Valve, SteamOS işletim sistemli cihazların piyasaya çıkmasıyla birlikte 500’ün üzerinde oyunun destekleneceğini söylüyor. Halihazırda 382 oyun olduğu düşünüldüğünde yeni cihazlarla uyumlu yeni oyunların sayısının bir haylifazla olacağını söylemek mümkün.