reklamı kapat

POPÜLER

steam netflix özelliğini getirdi

Steam, sevilen Netflix özelliğini kendi platformuna entegre ediyor

Steam oyunculara Netflix kütüphanesinin sevilen özelliklerinden birini sunuyor. “Ne oynasam?” derdi de ortadan kalkıyor.

Kalabalık Netflix kütüphanesinde zaman zaman hoşumuza gidecek içerikleri bulmak zor olabiliyor. Ancak bir filmi ya da diziyi tamamladığınızda Netflix’in algoritması size beğenebileceğiniz yeni bir içerik öneriyor ve “Bunu izle” diye doğrudan yönlendirme yapıyor. Aynı şekilde platformda da izlediğiniz içeriklere göre önerilerde bulunuyor. Steam de benzer bir özelliği oyuncular için müjdeliyor. İndirim dönemlerinde alıp kütüphanenizin derinliklerinde unuttuğunuz yüzlerce oyunu yeniden keşfetmeye hazır mısınız? Çünkü platform “Sıradaki Oyun” özelliğini oyuncular için aktif hale getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steam, Netflix gibi oyunculara içerik öneriyor

Steam Laboratuvarı’nın en yeni entegrasyonu olan özellik tamamen sizin kütüphanenize ve oynadığınız oyunlara göre şekilleniyor. “Sahip olduğunuz ancak henüz denemediğiniz oyunlar arasından sizin için seçtiğimiz tavsiyeler.” diyerek açıklanan özelliğin platformun makine öğrenimi sistemi tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Sistem mantık olarak Netflix’tekine çok benzer şekilde çalışıyor. Orada nasıl izlediğiniz yapım analiz edilerek benzerleri öneriliyorsa, Steam’de de oynadığınız oyunlara benzer oyunlar listeleniyor. Size önerilen oyunun oynadığınız hangi oyunlara benzediği de yine öneri kartındaki yerini alıyor. Oyunları 3’er 3’er analiz ediyor gibi görünen sistem, kütüphanenizin unutulmuş noktalarına erişiyor. Özelliği buradan hesabınıza görerek deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PS4’ünüze ücretsiz The Last of Us 2 temasını yüklemeniz için yapmanız gerekenler