reklamı kapat

POPÜLER

Street Fighter

Street Fighter da dizi modasına uymaya hazırlanıyor

Son zamanlarda pek çok oyun sinemaya ve televizyona uyarlanıyor. Vizyondakiler arasında Tomb Raider’ın olduğu, Netflix’in de The Witcher’ı diziye dönüştürdüğü şu günlerde Street Fighter‘ın da bu akıma dahil olacağı ortaya çıktı.

Aslına bakarsanız Street Fighter uyarlama meselesine pek de uzak değil. Aksine daha önce iki kere beyaz perdeye aktarılmasına şahit olduk. Önce 1994 yapımı film karşımıza çıkmıştı. Jean-Claude Van Damme, Kylie Minogue ve Raul Julia gibi isimlerin rol aldığı bu film pek beğenilmemişti. Ardından bir deneme de 2009 yılında geldi. Fakat Street Fighter: The Legend Of Chun-Li öncekinden çok daha fazla eleştirilen bir iş oldu. Tüm bunların arasında Street Fighter II: The Animated Movie ise sevilen bir işe dönüşmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çalışmalar başladı

Aradan geçen zamanın ardından şimdi de Street Fighter dizisi gelecek gibi görünüyor. Deadline’ın haberine göre Entertainment One prodüksiyon şirketi gerçek oyuncuların yer alacağı bir dizi için kolları sınavı. Ekipte 2014 yapımı internet serisi Street Fighter: Assassin’s Fist’in yaratıcıları da yer alacak. Hikayenin ise ikinci oyunun akışına odaklanacağı söyleniyor. Olaylar Chun-Li, Ken, Ryu ve Guile‘nin etrafında şekillenecek. Bu üçlü M. Bison‘ın devirmeye çalışacak. Dizide kimlerin rol alacağı veya çekimlerin ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil.