reklamı kapat

POPÜLER

Super Mario Run satış oranıyla şaşkınlık yaratıyor

Nintendo‘nun aralık ayında piyasaya sürdüğü Super Mario Run’ın net indirilme sayısı ortaya çıktı. Bununla birlikte mobil oyunu indiren kullanıcılardan ne kadarının Super Mario Run‘ın ücretli versiyonunu satın aldığı da belli oldu.

iOS platforma özel olarak indirilmeye sunulan Super Mario Run kısa sürede büyük ilgi görmeyi başardı. Öyle ki toplam 150 ülkede yayınlanan bu mobil oyun ilk günden ciddi bir rekora imza atarak geçtiğimiz senenin en popüler oyunu olan Pokemon Go’yu zirvedeki yerinden etti. Bu dönemde net bir rakam açıklanmasa bile oyunun popülerliği her açıdan belli oluyordu. Buna rağmen Super Mario Run’ın sadece başlangıç seviyeleri ücretsiz olarak oynanabiliyor. Tam versiyona sahip olmak için ise 35 lira gibi bir ücreti gözden çıkartmak gerekiyor. Satış fiyatının bu kadar yüksek olması da genellikle oyuncuların tam versiyonu almaktan vazgeçmesine neden oluyor.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Super Mario Run şimdiye kadar 78 milyon defa indirildi. Bu kullanıcılardan yüzde 5‘i oyunun tam versiyonunu satın almayı tercih etti. Fiyatın yüksekliği göz önünde bulundurulunca yüzde 5’lik bu oran başarı olarak kabul ediliyor. Super Mario Run’ın mart ayında Android sürümüne kavuşmasıyla birlikte tüm bu rakamların ciddi bir artış göstermesi bekleniyor.

YORUMLAR