reklamı kapat

POPÜLER

RSD x Super73-RX Malibu elektrikli bisiklet

Super73, araziye özel yeni elektrikli bisiklet modeliyle ses getirdi

Super73 firması bir elektrikli bisiklet modeli daha tanıttı. Bu sefer RSD x Super73-RX Malibu geldi. İşte bilinmesi gerekenler;

Elektrikli bisiklet pazarının öne çıkan isimlerinden olan Super73, yeni modeli RSD x Super73-RX Malibu üzerinde Roland Sands Design ile birlikte çalışmış.

Direkt olarak araziye özel hazırlanan ve ilk bakışta bir elektrikli motosiklet gibi de görünen ürün, 2.000W gücünde bir arkaya konumlandırılmış elektrik motoru üzerine kuruluyor ve bununla maksimum 45 km/s hıza kadar çıkabiliyor.

Arazi kullanımına özel olarak Fox imzalı güçlü süspansiyon sistemi ve Magura imzalı dört pistonlu büyük disk fren sistemiyle donatılan ürün, kalın ve büyük dişli GRZLY lastikleriyle araziye tutunma konusunda sorun yaşamayacak gibi görünüyor. Modelin ortasında yer alan pil paketi ise 960 Wh kapasitesiyle uzun sürüşler vadediyor.

RSD x Super73-RX Malibu, özel bir ortaklığın meyvesi olduğundan sınırlı sayıda üretilecek. Bu modelden firma sadece 1.000 adet pazara sunacak. Fiyat ise 4.500 dolar gibi yüksek bir seviyede olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

RSD x Super73-RX Malibu öncesinde Super73-ZX elektrikli bisiklet gelmişti

Super73-ZX, firmanın ikonik tasarım çizgisini devam ettiriyordu. Aslında genel olarak basit bir yapısı olan ancak çok konforlu selesi üzerinden retro bir çizgi kazanan model, farklı renklere sahip ve direkt olarak Super73-Z1 modelinin yerini alıyor.

Teknik olarak bakarsak bisiklet 615 Wh gücünde çıkarılabilir bir pil paketine sahip. İlk sürümde bu imkan yer almıyordu. Bu pil ile kullanıma ve yola bağlı olarak 40 ila 80 km arasında menzil getiren Super73-ZX, birden fazla hız limiti ile karşımızda.

Bisiklet, Class 1 ve Class 2 modları ile 32 km/s hız sunuyor. Class 3 modunda hız pedal desteğiyle beraber 45 km/s seviyesine çıkıyor. En üstteki sınırsız mod ise kişilere 45 km/s üstünde hız getiriyor. Bisikletteki motor 1.350W maksimum güç getiriyor.

Gidonunda ufak bir bilgi ekranı yer alan elektrikli bisiklet, Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Bu sayede bisiklet telefon uygulamasından güncellenebiliyor. Aynı şekilde bu uygulamadan birçok konuda bilgi sahibi de olunabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın